18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zamknęli lotnisko

Alarm bombowy w samolocie z Polski! Ludzie uwięzieni na pokładzie

09.12.2019  17:19
Alarm bombowy w samolocie z Polski! Ludzie uwięzieni na pokładzie
Alarm bombowy w samolocie z Polski! Ludzie uwięzieni na pokładzie Fot: Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Lotnisko Gatwick zostało zamknięte, a pasażerowie samolotu Easy Jet z Krakowa do Londynu, długo nie mogli opuścić maszyny. Wszystko przez alarm bombowy, który zgłoszono jeszcze, gdy samolot znajdował się w powietrzu.

Bomba na pokładzie samolotu? Taki alarm wszczęto 7 grudnia, w związku z lotem EZY8512 z Krakowa do Londynu. O tym, że na pokładzie może znajdować się ładunek wybuchowy, władze lotniska Getwick dowiedziały się jeszcze, gdy maszyna znajdowała się w powietrzu.

Ostatecznie samolot brytyjskich linii lotniczych Easy Jet wylądował na lotnisku Gatwick, jednak został skierowany w odległe, oddalone od pozostałych maszyn i całego kompleksu lotniskowego miejsce. Tam maszyna została otoczona przez służby, a na pokład wkroczyło kilkunastu policjantów.

Lotnisko zamknięte

Na czas przeszukania całe lotnisko zostało zamknięte dla podróżnych, samoloty nie mogły startować ani lądować na nim przez około 20 minut. Pasażerowie lotu z Krakowa nie mogli opuścić pokładu przez kolejnych 40 minut, aż do zakończenia działań służb. 

Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy i nie było żadnego zagrożenia dla podróżujących. 

Przeczytaj więcej
Komentarze