18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krwawe negocjacje

Pokłócili się o miejsce na plaży. Czterech mężczyzn nie żyje

28.06.2021  17:22
Krwawa strzelanina w Albanii
Krwawa strzelanina w Albanii Fot: Landscape Nature Photo/Shutterstock

Kilkudniowy spór o rozmieszczenie parasoli i leżaków przy jednej z albańskich plaż zakończył się tragicznie. W pewnym momencie negocjacji mężczyźni wyciągnęli broń. Podczas wymiany ognia zginęło czterech mężczyzn, dwie ranne osoby trafiły do szpitala.

Właściciele dwóch sąsiadujących hoteli od kilku dni mieli ze sobą na pieńku. Między rodzinami rozpętał się spór o to, jak mają być rozstawione leżaki i parasole na pobliskiej plaży.

Tragiczny spór o miejsce na plaży

Niestety, kilkudniowe negocjacje nie przyniosły żadnego skutku, co doprowadziło do tragicznego finału. Skłóceni hotelarze wyciągnęli broń i rozpoczęła się strzelanina. W wyniku starcia zginęło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 60 lat. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala (w tym 17-latek).

Jak przekazał szef policji w Szkodrze Niko Brahimaja, przyczyną sporu między rodzinami była granica plaży wynajętych przez rząd. Restauratorzy i hotelarze, wynajmując miejsca dla wczasowiczów, uzyskują sporą część dochodów - przekazał portal "Exit News".

Niedawno albańskie władze umożliwiły dzierżawienie plaż właścicielom hoteli. Działanie te ma pomóc w odbudowywaniu osłabionej pandemią branży.

Opozycja oskarża albański rząd o niewłaściwe zarządzanie plażami oraz powiązania z gangami. Po tragicznych zdarzeniach premier Edi Rama obiecał przyspieszyć zapowiadaną od dawna reformę policji.

Czytaj także