18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia w górach

Matteo Bernasconi nie żyje. Lawina zabiła alpinistę

Wojciech Kozicki
14.05.2020  21:09
Alpinista Matteo Bernasconi nie żyje
Alpinista Matteo Bernasconi nie żyje Fot: Pixabay.ludiarin

To koniec, odeszła legenda. Potwierdzono, że nie żyje słynny alpinista Matteo Bernasconi. Zginął pod lawiną w kanale Malgina na Pizzo del Diavolo (2915 m n.p.m.)

Matteo Bernasconi nie żyje. 38-letni alpinista i przewodnik górski swoją ostatnią wyprawę odbył samotnie na szczyt Pizzo del Diavolo. W trakcie górskiej wyprawy zabiła go lawina. Wspinanie.pl donosi, że do wypadku doszło podczas wycieczki narciarskiej w dolinie Valtellina w Lombardii, gdy eksplorował kuluar Malgina

Wypadek i śmierć w górach - lawina nie miała litości

Masa śniegu pochłonęła Bernasconiego, a następnie wyrzuciła na powierzchnię. 38-latek był członkiem słynnej grupy alpinistycznej Ragni di Lecco. W środę ok. godz. 2 w nocy ratownicy z Soccorso Alpino zidentyfikowali martwe ciało alpinisty i przewodnika górskiego  - podaje "La Gazzetta dello Sport".

Matteo zostawił żonę i osierocił 2-letnią córkę. W wywiadach wiele razy mówił, że kiedyś chciałby się wspinać razem z nią.

Wiadomość o śmierci Bernasconiego wstrząsnęła środowiskiem wspinaczkowym, szczególnie we Włoszech, gdzie alpinista miał wielu przyjaciół. Berna, bo tak go nazywali, był zdeterminowany i niezawodny. Jego przejścia budziły podziw, ale sam był skromny, nigdy nie pchał się na afisz wspomina - alpinistę portal Wspinanie.pl.

Przeczytaj więcej
Komentarze