18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w górach

Pilot wypadł z samolotu w Alpach. Przerażające WIDEO

Wojciech Kozicki
09.10.2019  20:15
Wypadek w górach - samolot uderzył w wyciąg narciarski
Wypadek w górach - samolot uderzył w wyciąg narciarski Fot: YouTube.com

Dramatyczny wypadek we włoskich Alpach. Pilot wypadł z samolotu, gdy maszyna wleciała w wyciąg krzesełkowy. Doznał obrażeń, ale zdarzył się cud i przeżył!

Przerażający wypadek w górach. Mały samolot w niedzielę leciał nad Prato Valentino. 62-letni pilot być może nie zauważył wyciągu krzesełkowego i uderzył w niego, maszyna zawisła kołami do góry, zaplątana w kable wyciągu. 55-letni pasażer pozostał w samolocie, ale pilot z niego wypadł.

Na nagraniu wideo, które trafiło do internetu, widać osoby siedzące na skrzydle samolotu oraz akcję ratunkową, która trwała 90 minut. Wciąż nie ustalono jaka dokładnie była przyczyna wypadku.

Dailymail.co.uk podaje, że pilot został wyrzucony z kabiny na skrzydło z powodu siły uderzenia w wyciąg narciarski. Doznał jedynie lekkich obrażeń, które nie zagrażają życiu, ale przetransportowano go do szpitala.

Mieli dużo szczęścia. To cud, że udało im się przeżyć. Dobrze, że samolot utknął w kablach a nie spadł na ziemię. Akcja ratunkowa była jednak bardzo trudna, bo ratownicy musieli manewrować między kablami wyciągu, by nie rozbujać samolotu – powiedział rzecznik Corpo Nazionale Soccorso Alpino e Speleologico Walter Milan.

Wypadek w górach - samolot uderzył w wyciąg - wideo: