18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To może spotkać każdego!

Infekcja jak z horroru. Potwór pożera dziecku mózg

Wojciech Kozicki
15.09.2019  14:53
Ameba zjadająca mózg w USA - dziecko walczy o życie
Ameba zjadająca mózg w USA - dziecko walczy o życie Fot: Twitter

Horror w USA. To miała być zwykła kąpiel w jeziorze, a skończyła się dramatem. 10-letnie dziecko cierpi z powodu ameby, która dostała się do mózgu przez drogi oddechowe. Czy Lily Avant ma szanse na przeżycie?

Ta historia brzmi jak horror Stephena Kinga, ale niestety to makabryczna rzeczywistość. 10-latka wykąpała się w jeziorze Whitney w pobliżu miasta Waco w Teksasie. Lily Avant nie wiedziała jednak, że w zbiorniku wodnym żyje potwór, który wkrótce zacznie wyniszczać jej organizm.

8 września zaczęła narzekać na bóle głowy i dostała wysokiej gorączki. Wkrótce dolegliwości były tak silne, że nie było już z dzieckiem kontaktu.

Miała otwarte oczy, była przytomna, ale nic nie mogła powiedzieć. Zero kontaktu – powiedziała jej ciotka Wendy Scott. (usatodaypost.com)

Po badaniach w szpitalu okazało się, że jej mózg zaatakował pierwotniak Naegleria, czyli zabójczy jednokomórkowy organizm nazywany „mózgożerną amebą”.

Ta ameba dostaje się do organizmu przez nos, a następnie dociera do mózgu i zaczyna go „pożerać”. Jak dotąd odnotowano prawie 150 takich przypadków, ale pojedynek z tym pasożytem przeżyły tylko 4 osoby. Lily Avant obecnie jest w śpiączce i walczy o życie. Być może nie miałaby żadnych szans gdyby nie lekarstwo o nazwie Impavido, które zapewnili rodzice chłopca zabitego w 2010 roku przez podobnego pasożyta.

Dziecko walczy o życie. Ameba zjada jej mózg:

Zobacz także
Przeczytaj więcej
Komentarze