18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska żałoba

Andrzej Duda OPŁAKUJE królową Elżbietę II

09.09.2022  16:21
Andrzej Duda żegna królową Elżbietę
Andrzej Duda żegna królową Elżbietę Fot: Piotr Molecki/East News

Odejście królowej Elżbiety II to wielki cios dla całego świata. Wśród rozpaczających żałobników znalazł się również prezydent Andrzej Duda, który opłakuje królową.

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą na Wyspach Brytyjskich. Nic dziwnego, że dzisiejsze wieści o jej pogarszającym się stanie, zmroziły Brytyjczyków. Rozegrał się najbardziej przykry i nieprzewidziany scenariusz. Królowa odeszła wczoraj, a dziś cały świat tonie nie tylko w deszczu, ale też we łzach.

Nie żyje królowa Elżbieta II. Andrzej Duda składa kondolencje

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii kraju. Na tronie Wielkiej Brytanii zasiadała od 1952 roku. W ostatniej chwili była przy niej rodzina, która od momentu pogorszenia się jej stanu zdrowia, napływała nad łoże monarchini z całego świata.

Wiadomo, że królowa "odeszła spokojnie" w Balmoral, a w chwili ostatecznej otaczała ją najbliższa rodzina. Informacja o śmierci królowej wstrząsnęła całym światem. Również w Polsce zapanowała smutna atmosfera.

Oficjalne kondolencje złożył rodzinie królewskiej i wszystkim Brytyjczykom prezydent Andrzej Duda. On również wstrząśnięty był tą ogromnie przykrą informacją o śmierci królowej.

Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej i wszystkich Brytyjczyków w związku z odejściem Jej Królewskiej Mości. Od dziesięcioleci była ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką. Będzie jej brakować, zostanie zapamiętana w Polsce i na całym świecie

– napisał w języku ojczystym zmarłej Andrzej Duda po śmierci królowej Elżbiety II.

Współczujemy wszystkim najbliższym monarchini tej straty, z którą będą się obecnie mierzyć.