18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Całkiem oszaleli?

Antyszczepionkowcy szykują broń. Będą zbrojne ataki

09.09.2021  16:55
Antyszczepionkowcy gromadzą broń
Antyszczepionkowcy gromadzą broń Fot: PRESSLAB/Shutterstock

Włoska policja poinformowała, że przeciwnicy szczepień należący do jednej z radykalnych organizacji planują zbrojne ataki w trakcie antyrządowych protestów, które odbędą się w przyszły weekend. Covidowi bojówkarze planowali użyć noży oraz materiałów wybuchowych.

Służby przeszukały mieszkania podejrzanych osób z Mediolanu, Rzymu, Wenecji, Bergamo, a także Reggio Emilia. Osiem osób usłyszało zarzuty namawiania do przemocy.

Ataki antyszczepionkowców we Włoszech

Członkowie antyszczepionkowego ugrupowania za pomocą aplikacji Telegram przygotowywali się na protesty w Wiecznym Mieście oraz paru innych miejscowościach. Nieoficjalnie wiadomo, że planowali ataki na niektóre "obiekty instytucjonalne". Mieli do tego wykorzystać noże i materiały wybuchowe.

Demonstracje, na których miało dojść do ataków odbędą się w najbliższy weekend. Włosi wyjdą wtedy na ulicę, by sprzeciwić się systemowi tak zwanych zielonych przepustek, czyli certyfikatów covidowych, dzięki którym możliwy będzie dostęp do wielu miejsc publicznych. "Przepustki" otrzymają zaszczepieni, a także ozdrowieńcy i osoby, które uzyskały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

System "przepustek" ma zachęcić obywateli do szczepień, a także ograniczyć rozsiewanie zarazy. Część Włochów uważa, że wprowadzone przez rząd zmiany są zamachem na ich wolność.

Czytaj także
Przeczytaj więcej