18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zgłosiło się 67 ofiar

Krępowali dzieci łańcuchami i gwałcili. Władze próbowały to ukryć

26.11.2019  16:20
Krępowali dzieci łańcuchami i gwałcili. Władze próbowały to ukryć
Krępowali dzieci łańcuchami i gwałcili. Władze próbowały to ukryć Fot: ANDRES LARROVERE/AFP/East News

Dwaj księża katoliccy spędzą resztę życia w więzieniu. Sąd właśnie skazał ich za gwałty na niesłyszących dzieciach. W sumie zgłosiło się aż 67 ofiar bezwzględnych pedofilów.

Nicola Corradi i Horacio Corbacho nie mają powodów do radości. Księża-bestie przez lata dopuszczali się obrzydliwych czynów wobec swoich uczniów.

Obaj mężczyźni nauczali w szkole Instituto Antonio Provolo w Lujan de Cuyo w Argentynie, gdzie uczęszczały dzieci niesłyszące. To właśnie one padły ofiarami molestowania i gwałtów. Przestępstw duchowni mieli dopuszczać się przez 11 lat - od 2005 do 2016 roku.

67 ofiar

Zarówno kościół w Argentynie, jak i Watykan, próbowali sprawę zatuszować. Kiedy gwałty wyszły na jaw, a dwoma pedofilami zajął się wymiar sprawiedliwości, okazało się, że skala ich działań była ogromna. W sumie do śledczych zgłosiło się aż 67 ofiar. Część z nich księża izolowali od kolegów i w odosobnieniu gwałcili. Innych dodatkowo krepowali łańcuchami, co miało jeszcze bardziej podniecać pedofilów.

Sąd właśnie skazał duchownych za 20 nadużyć, w tym 10 gwałtów. Żaden z księży oczywiście nie przyznaje się do winy, a co za tym idzie, nie wyraża skruchy.

Nicola Corradi trafi do więzienia na 42 lata, Horacio Corbacho spędzi za kratkami 45 lat. Sprawa nie jest jednak jeszcze zamknięta - śledczy podejrzewają, że w szkole mogła działać siatka pedofilska, a w niej nawet 24 oprawców!

Księża skazani na kilkadziesiąt lat więzienia za pedofilię

logo Tu się dzieje