18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwa walka z czasem

Toksyczna substancja trafiła na rynek. Nie żyje 20 osób

03.02.2022  20:51
Skażona kokaina w Argentynie
Skażona kokaina w Argentynie Fot: Majom/Shutterstock

Zginęło już 20 osób po zażyciu toksycznej substancji, która była sprzedawana jako kokaina. Służby gorączkowo szukają skażonej partii narkotyku, rozprowadzanej w Buenos Aires. Władze miasta apelują, by nie spożywać środków niewiadomego pochodzenia.

Argentyńskie służby walczą z czasem, szukając śmiertelnej substancji, która pojawiła się na ulicach Buenos Aires. Proszek sprzedawany jako kokaina powoduje poważne zatrucie, a nawet śmierć.

Skażone narkotyki w Argentynie

Eksperci analizują skład proszku, który pojawił się na czarnym rynku. Obecnie nie wiadomo, jaka substancja została dodana do narkotyku. Jedna z hipotez zakłada, że do kokainy dodano truciznę, by wyrównać rachunki między gangami.

Pilne jest usunięcie trucizny z rynku, aby powstrzymać dystrybucję. Nie wiemy, ile jeszcze toksycznej substancji mają handlarze. Muszą wiedzieć, jak ogromne jest ryzyko - mówił Marcelo Lapargo z argentyńskiej prokuratury.

Policja informuje, że narkotyk był sprzedawany na terenie biednej dzielnicy Puerta. W związku ze zdarzeniem służby zaaresztowały już kilkanaście podejrzanych osób.

Władze informują już o 20 zgonach i 74 osobach, które walczą o życie. Jeśli skażone partie nie zostaną szybko namierzone, liczby te mogą znacznie wzrosnąć.