18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Najpierw pożary, teraz to.

Armagedon w Australii! Grad jak piłki i monstrualna burza piaskowa

20.01.2020  21:10
Armagedon w Australii! Grad jak piłki i monstrualna burza piaskowa
Armagedon w Australii! Grad jak piłki i monstrualna burza piaskowa Fot: Twitter/printscreen

Po kilkutygodniowych pożarach w Australii w końcu spadł deszcz i... przyszedł czas na kolejne kataklizmy. Kontynent nawiedza prawdziwy armagedon!

Pożary w Australii zabiły ponad miliard zwierząt, strawiły setki domów i hektary lasów, zebrały też ofiary śmiertelne wśród ludzi. Po olbrzymich upałach i ogniu Australijczycy nie mają niestety szansy na odpoczynek. Już mierzą się z kolejnym koszmarem.

Nad Australię nadciągnął w końcu długo wyczekiwany deszcz. Niestety, miejscami leje tak intensywnie, że zaczynają się gwałtowne powodzie. Na domiar złego burze przynoszą potężny grad - z nieba spadają kule wielkości piłek golfowych!

Grad był tak silny, że niszczył drzewa i samochody, ranił też zwierzęta. Przez nagłe powodzie trzeba było ewakuować część zwierząt z zoo  Australian Reptile Park nieopodal Sydney.

Jak w filmie katastroficznym

To jednak nie koniec. Przez Australię przechodzą śmiertelnie niebezpieczne burze piaskowe. Jedna z nich nawiedziła najbardziej dotknęły pożarami region - Nową Południową Walię. Chmura pyłu sięgała tam wysokości dziesięciopiętrowych budynków!

Przeczytaj więcej
Komentarze