18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wojna się rozszerza?

Armia Putina zaatakowała Białoruś! Ostrzelali wioskę

11.03.2022  16:39
Rosjanie ostrzelali białoruską wioskę
Rosjanie ostrzelali białoruską wioskę Fot: Rex Features/East News

Wstrząsające doniesienia z Białorusi. W piątek armia rosyjska ostrzelała miejscowość Kapani na granicy z Ukrainą. To pomyłka, czy celowe działanie?

Władimir Putin mści się na Białorusi? Aleksander Łukaszenka miał mu pomóc w inwazji na Ukrainę, ale coś nie wyszło. Białoruscy żołnierze masowo przechodzą na zwolnienia lekarskie lub rzucają pracę, bo nie chcą walczyć z sąsiadami. W piątek kumpel Putina, samozwańczy prezydent Białorusi (wybory zostały sfałszowane) pojechał do Rosji, by spowiadać się z tej niesubordynacji. A tymczasem rosyjskie wojska...

Rosja zaatakowała Białoruś

Po godzinie 14 rosyjskie samoloty stacjonujące na Białorusi wystartowały w stronę Ukrainy, po czym minęły granicę i zaraz zawróciły. Chwilę później ostrzelana została Białoruska wioska Kapani.

Dziś o 14.30 ze straży granicznej nadeszła informacja o tym, że rosyjskie samoloty wyleciały z lotniska Dubrawica (Białoruś), weszły na terytorium Ukrainy, zawróciły nad naszymi miejscowościami Horodyczi i Tumeni, po czym przeprowadziły uderzenie ogniowe na miejscowość Kapani (Białoruś)

- czytamy w komunikacie dowództwa sił powietrznych Ukrainy.

Ukraińcy twierdzą, że atak na białoruską miejscowość to prowokacja Rosjan, którzy próbują zmusić Białoruś do włączenia się w wojnę. Ich zdaniem Kreml będzie szerzyć teraz propagandę o ostrzale dokonanym przez Ukrainę. - To prowokacja! Cel to wciągnięcie Sił Zbrojnych Republiki Białorusi w wojnę z Ukrainą! - alarmują siły powietrzne Ukrainy.

Rosyjskie prowokacje w Białorusi. Były ostrzeżenia

Już wcześniej Ukraińcy ostrzegali, że Rosja szykuje prowokację w Białorusi. Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow twierdził, że ofiarą paść może kilka białoruskich miejscowości. Ostrzegał Białorusinów przed serią "krwawych prowokacji".

W celu zamaskowania zbrodni Rosja planuje przeprowadzić atak z przestrzeni powietrznej Ukrainy

- mówił polityk i apelował do obywateli Białorusi, by nie dali się wciągnąć w wojnę. Zapewnił też, że Ukraina nigdy nie miała planów i nie zamierza atakować Białorusi.

Czytaj także