18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj...

Nie żyje gwiazdor "Akademii Policyjnej" Miał 84 lata

10.09.2021  15:23
Art Metrano miał 84 lata
Art Metrano miał 84 lata Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Nie żyje hollywoodzki aktor Art Metrano znany jako surowy porucznik Ernie Mauser z "Akademii Policyjnej". Gwiazdor zmarł w swoim domu na Florydzie. Miał 84 lata.

Art Metrano zmarł 8 września 2021 roku. Był znanym aktorem oraz komikiem, który zdobył ogromną sławę, dzięki filmowej serii "Akademia Policyjna". Informację o śmierci 84-latka przekazał portal Deadline, a przykre doniesienia potwierdził jego syn na Instagramie.

Wczoraj straciłem mojego najlepszego przyjaciela, mojego mentora, mojego tatę. Był i zawsze będzie najtwardszym człowiekiem, jakiego znam. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto przezwyciężył więcej przeciwności niż on. Przez lata walczył i wygrywał w wielu walkach, przez co zawsze uważałem go za niezniszczalnego, ale prawda jest taka, że na ziemi nie żyjemy wiecznie, mimo że duch człowieka może żyć na zawsze w tobie. Kiedy ktoś powiedział słowa "legendy nigdy nie umierają", to jestem prawie pewien, że mówił o tobie. Kocham cię i bardzo za tobą tęsknię! Pewnego dnia znowu cię zobaczę. Odpoczywaj w raju. Jesteś teraz moim aniołem stróżem – napisał syn.

Jak poinformowały lokalne media, aktor zmarł w swoim domu w Aventurze (Floryda) z przyczyn naturalnych.

Art Metrano – kim był?

Arthur Metrano filmową karierę rozpoczął w latach 60. od debiutu w filmie "Rocket Attack U.S.A". Najczęściej grał natomiast w serialach takich jak "Mod Squad", "Mannix" oraz "The High Chaparrak". W latach 70. pracował jako stand-uper, występując m.in. w "The Tonight Show Starring Johnny Carson".

Widzowie najlepiej pamiętają Metrano jako Erniego Mausera, który pojawił się w drugiej i trzeciej części "Akademii Policyjnej". Mauser był cwanym i bezwzględnym karierowiczem, kierującym się metodą "po trupach do celu".

W 1989 roku rozwój kariery Metrano pokrzyżował wypadek. Aktor zleciał z drabiny, przez co poważnie uszkodził sobie kręgosłup. Początkowo był sparaliżowany, lecz z czasem udało mu się częściowo odzyskać czucie w rękach i nogach. Do poruszania się używał kul lub wózka inwalidzkiego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej