18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemnice koronawirusa

Atak hakerów na laboratorium w Wuhan. Ujawnią prawdę?

Wojciech Kozicki
29.04.2020  07:42
Atak hakerów na Wuhan i WHO - odkryją źródło epidemii?
Atak hakerów na Wuhan i WHO - odkryją źródło epidemii? Fot: YouTube

Jakie jest źródło koronawirusa? Od dawna podejrzenia padają na laboratorium w Wuhan, a teorie spiskowe mnożą się szybciej niż patogen. Być może prawda o pochodzeniu epidemii zostanie ujawniona, ponieważ hakerzy włamali się do Wuhańskiego Instytutu Wirusologii.

Od dawna mówi się o tym, że w laboratorium w Wuhan badano najgroźniejsze choroby świata, a także zajmowano się koronawirusami pochodzącymi od nietoperzy. Czy jednak rzeczywiście SARS-CoV-2 stworzono w Wuhan Institute of Virology? A może po prostu patogen wydostał się z placówki z powodu ludzkiego błędu? Żaden rząd prawdy nam nie powie, ale może ujawnią ją hakerzy, którzy chcą zdobyć informacje o pochodzeniu pandemii.

Hakerzy i laboratorium w Wuhan

Jak podają światowe media, cyberprzestępcy zaatakowali wspomniane laboratorium. Podobno wykradli adresy e-mail i dane logowania pracowników, chociaż placówka oczywiście temu zaprzecza. Szef laboratorium Yuan Zhiming oświadczył, że koronawirus nie powstał w jego placówce i zapowiedział, że „nie będzie jednoznacznych odpowiedzi na pytania o pochodzenie patogenu”.

Nie tylko Chiny znalazły się na celowników hakerów. Zaatakowali również serwery WHO i wykradli dane amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób oraz Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

WHO potwierdza, że dane dostępu do 450 adresów mailowych i paszportów wyciekły. Nie były to aktualne dane – pisze „Mirror”.

Koronawirus i atak hakerski

Kim są hakerzy? Tego jeszcze nie ustalono, ale jak piszą „ The Washigton Post” i „Mirror”, mogą to być członkowie skrajnie prawicowych grup „używający informacji do prowadzenia kampanii nienawiści i tworzenia teorii spiskowych”  Szefowa SITE Intelligence Group Rita Katz podejrzewa, że mogli to nawet być neonaziści.

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Laboratorium w Wuhan [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze