18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mała bohaterka z Afryki

Dziecko kontra krokodyl. Dziewczynka pokonała wielkiego gada

Wojciech Kozicki
04.11.2019  18:03
Atak krokodyla na człowieka - dziecko pokonało gada
Atak krokodyla na człowieka - dziecko pokonało gada Fot: Pixabay

Kolejny atak krokodyla na człowieka w Afryce. Jednak tym razem wielki gad nie miał szans, bo powstrzymała go 11-letnia bohaterka z Zimbabwe.

Zimbabwe i atak krokodyla. 9-letnia dziewczynka pływała z rówieśnikami w strumieniu w pobliżu miejscowości Hwange. Nagle zaczęła krzyczeć, a po chwili zniknęła pod powierzchnią. Okazało się, że wielki krokodyl chwycił ją za nogę.

11-letnia Rebecca Munkombwe zareagowała błyskawicznie. Opowiedziała później mediom jak zanurkowała i zobaczyła krokodyla próbującego zabić jej koleżankę. Jak informuje dailymail.co.uk, podpłynęła do niego, weszła mu na grzbiet i wbiła mu palce w oczy. Bestia puściła ofiarę i dziewczynkom udało się dopłynąć do brzegu.

Wskoczyłam na niego i biłam go gołymi rękami. W końcu wsadziłam mu palce w oczy i trzymałam tak długo, aż puścił moją przyjaciółkę. Na szczęście krokodyl nie zaatakował drugi raz - powiedziała Rebecca Munkombwe. (dailymail.co.uk)

9-latka trafiła do szpitala, ale miała jedynie powierzchowne rany. Tymczasem Munkombwe w jednym z wywiadów wyznała, że musiała uratować koleżankę, bo była najstarsza w grupie i czuła się odpowiedzialna za młodsze dzieci.

Ataki zwierząt na ludzi:

Czytaj także