18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rośnie liczba ofiar

Atak na Odessę. Rakieta trafiła w blok

Wojciech Kozicki
01.07.2022  08:12
Atak na Odessę. Rakieta trafiła w blok, rośnie liczba ofiar
Atak na Odessę. Rakieta trafiła w blok, rośnie liczba ofiar Fot: MNS.GOV.UA

Wojna w Ukrainie wciąż zbiera śmiertelne żniwo, a bestialscy Rosjanie nadal uderzają w cele cywilne. Rosyjska rakieta trafiła w 9-piętrowy blok mieszkalny. Jest wiele ofiar.

Atak Rosjan na Odessę. W nocy z czwartku na piątek horda Putina przeprowadziła atak rakietowy na miasto. Pocisk trafił w 9-piętrowy blok mieszkalny. Serhij Bratczuk, rzecznik władz obwodowych, poinformował na Telegramie, że na razie potwierdzonych zostało 14 ofiar śmiertelnych. Wiadomo również, że wśród rannych są dzieci.

Atak na Odessę. Rośnie liczba ofiar

Ok. godziny 60:00 rano przekazano, że spod gruzu wydobyto 7 osób, w tym 3 dzieci. 30 osób zostało rannych. Tragiczny bilans może jednak jeszcze się pogorszyć, bo wciąż trwają akcje ratunkowe. Wciąż trwa gaszenie pożaru w sklepie przylegającym do domu na powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Jedno wejście na 9. piętrze zostało całkowicie zniszczone.

Doszło do ataku rakietowego na region Odessy przez strategiczne samoloty z kierunku Morza Czarnego. Jedna rakieta uderzyła w 9-piętrowy budynek mieszkalny, druga w centrum rekreacji w dzielnicy Biełhorod-Dniestr - przekazał Bratczuk.

Rakieta uderzyła również w ośrodek wypoczynkowy w obwodzie odeskim. Zginęły 3 osoby, w tym dziecko.

Czytaj także