18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach się bać!

Atak na Pfizera. Hakerzy chcieli wykraść dane o szczepionkach

Bartłomiej Ciepielewski
16.02.2021  13:30
Koreańscy hakerzy atakują!
Koreańscy hakerzy atakują! Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Północnokoreańscy cyberprzestępcy próbowali zhakować serwery amerykańskiego producenta szczepionek przeciw COVID-19. Oficjalnie w Korei Północnej nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Informację o nieudanej próbie ataku hakerskiego na Pfizera przekazali członkowie komisji ds. wywiadu. Oficjalnie władze Korei Północnej głoszą, że kraj nie ma problemu z pandemią koronawirusa. Mimo to w stolicy ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego.

W Pjongjangu zamknięte zostały szkoły, urzędy oraz lokale gastronomiczne. Wprowadzono również ograniczenia podróżowania komunikacją miejską.

Korea Północna zaatakowała Pfizera

Pfizer nie jest pierwszym koncernem zaatakowanym przez koreańskich cyberprzestępców. Wcześniej hakerzy próbowali wykraść dane brytyjskiego koncernu AstraZeneca. Do Korei niebawem dotrze partia 1,99 mln dawek szczepionki tego producenta.

Jak poinformowało WHO, na terenie kraju w izolacji przebywa obecnie około 700 osób, u których podejrzewa się infekcję koronawirusem. Ukrywanie danych dotyczących COVID-19 uniemożliwia uznanie Korei Północnej za kraj objęty pandemią.

Czytaj także
Przeczytaj więcej