18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chiny wciąż walczą

Atak nietoperzy na naukowców. Tak zrodził się koronawirus?

17.02.2020  14:03
Atak nietoperzy na naukowców. Tak zrodził się koronawirus?
Atak nietoperzy na naukowców. Tak zrodził się koronawirus? Fot: Shutterstock/SamaraHeisz5

Koronawirus przeraził cały świat. Okazuje się, że geneza epidemii w Wuhan może być równie przerażająca, jak niektóre filmy grozy. 

Koronawirus rzucił blady strach na cały świat. Nic dziwnego, patogen jest wyjątkowo zjadliwy i niebezpieczny - zabił już wiele osób, a nad nami wciąż wisi widmo światowej epidemii. 

Teraz na jaw wychodzą nowe, przerażające fakty. Epidemia z Wuhan mogła rozpocząć się w sposób, który do złudzenia przypomina filmy grozy. Podobno to atak nietoperzy na naukowców doprowadził do rozwoju choroby.

Koronawirus urodził się w laboratorium?

Chińscy eksperci twierdzą, że rozprzestrzenianie się śmiertelnego koronawirusa można powiązać z pewnym tajnym laboratorium w Wuhan. To tam miało dojść do poważnego wypadku.

Oficjalnie mówi się, że koronawirus i jego epidemia, miały swój początek na targu rybnym w Wuhan. Jednak naukowcy z Politechniki Południowochińskiej w Kantonie, twierdzą, że "wyszedł" on z laboratorium znajdującego się jedynie 300 metrów od targu. To tam podobno przetrzymywano zwierzęta do celów badawczych.

Wśród wspomnianych zwierząt było 605 nietoperzy schwytanych w prowincjach Hubei i Zhejiang. Kilka osobników miało zaatakować naukowców, którzy zostali co prawda poddani kwarantannie, ale być może ona nie pomogła i to właśnie był początek epidemii.

Mamy nadzieję, że szybko powstanie skuteczny lek, który przyniesie nam jakąś nadzieję w walce z chorobą. 

Przeczytaj więcej
Komentarze