18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja gromadzi wojska

Atak nuklearny 9 maja? "Nieoficjalny rozkaz Putina"

09.05.2022  08:10
Jakie są plany Putina na 9 maja? Rosja gromadzi rakiety i systemy rakietowe, Ukraina w gotowości
Jakie są plany Putina na 9 maja? Rosja gromadzi rakiety i systemy rakietowe, Ukraina w gotowości Fot: Shutterstock/Asatur Yesayants

Nikt tak naprawdę nie wie, co Rosja zrobi 9 maja, gdy Putin wygłosi na Placu Czerwonym w Moskwie przemówienie z okazji rosyjskiego Dnia Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Tymczasem Ukraińcy ostrzegają, że Rosjanie gromadzą wojska rakietowe do ataku. Rosyjscy żołnierze mówią, że Putin podjął już nieoficjalną decyzję dotyczącą ataku nuklearnego.

Co zrobi Rosja 9 maja? Wiadomo, że w Moskwie odbędzie się uroczysta parada, a Władimir Putin na Placu Czerwonym wygłosi przemówienie i być może oficjalnie wypowie wojnę Ukrainę, by ogłosić powszechną mobilizację. Tymczasem ukraińskie Dowództwo Operacyjne Południe donosi, że grupa morska floty wroga jest "gotowa do ataku rakietowego" Rosja zgromadziła na Morzu Czarnym 8 okrętów (w tym 2 łodzie podwodne) wyposażonych w pociski manewrujące. Każda z jednostek jest uzbrojona w ok. 50 takich pocisków.

Rosja gromadzi systemy rakietowe. Zmasowany atak na Ukrainę?

Na tym jednak nie koniec, bo projekt śledczy Schemy ukraińskiej redakcji Radia Swobod udostępnił zdjęcia satelitarne ukazujące „przemieszczanie znacznej ilości rosyjskiego sprzętu wojskowego, w tym systemów rakietowych, na północ Krymu”. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzega, że "utrzymuje się wysokie prawdopodobieństwo ataków rakietowych na całym terytorium Ukrainy".

Po wyglądzie można powiedzieć, że jest to jeden z trzech typów systemów rakietowych, czyli: wieloprowadnicowy system rakietowy Smercz, przeciwlotniczy system S-300 albo operacyjno-taktyczny system Iskander – oceniają eksperci wojskowi. (Polsat News)

Putin 9 maja przeprowadzi atak nuklearny na Ukrainę?

Niemal od samego początku wojny w Ukrainie mówi się, że Władimir Putin może użyć arsenału nuklearnego przeciwko krajom NATO, lub mniejszych jądrowych ładunków taktycznych przeciwko Ukrainie. Tymczasem ukraiński wywiad wojskowy przechwycił rozmowę żołnierzy dotyczącą ewentualnego ataku bronią masowego rażenia. Podobno Putin „wydał już nieoficjalny rozkaz”. Padła data 9 maja.

Putin wydał nieoficjalny rozkaz zakończyć to wszystko do 9 maja. Jeśli nie skończymy, to spali ich wszystkich nuklearnym g****m – miał powiedzieć jeden  z rosyjskich żołnierzy. (Radio ZET)

logo Tu się dzieje