18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja dopuszcza się ludobójstwa

PUTINOWCY ZBOMBARDOWALI BLOKI MIESZKALNE. Jest wiele ofiar

Emilia Waszczuk
03.03.2022  14:08
Rosja zbombardowała budynki mieszkalne
Rosja zbombardowała budynki mieszkalne Fot: Ukrinform/East News

Haniebne działania Rosji w wojnie z Ukrainą. W czwartek armia Władimira Putina ostrzelała budynki mieszkalne w Czernihowie. Jest wiele ofiar.

Rosja nie jest w stanie wygrać wojny, którą sama rozpętała, dopuszcza się więc coraz obrzydliwszych aktów ludobójstwa. Atakowane są szpitale i budynki mieszkalne, służby ukraińskie donoszą, że w miejscach stacjonowania wojsk dochodzi do grabieży i morderstw.

Armia rosyjska zmieniła taktykę wojny - już nie stawiają w największej mierze na działania lądowe, zamiast tego seriami ostrzeliwują miasta. W czwartek w ciągu dnia zaatakowali dzielnice mieszkalną w Czernihowie. Straty są ogromne.

Rosjanie ostrzelali budynki mieszkalne

Jak podaje portal Hromadske, Rosjanie zaatakowali dzielnicę z wysokimi blokami mieszkalnymi w centrum miasta. W pobliżu nie ma żadnych obiektów wojskowych, są za to szkoły i przedszkola czy placówki lecznicze. Jeden z ostrzelanych budynków uległ zawaleniu.

Rosyjskie wojska rozpoczęły atak rakietowy na wieżowiec mieszkalny w centrum miasta. Wiele budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, wybito okna, ściany, dachy, balkony, w niektórych miejscach ściany i sufity. W pobliżu NIE ma żadnych obiektów wojskowych. W pobliżu znajdują się szpitale, kilka szkół i przedszkoli, kilkadziesiąt wieżowców. Ratownicy pracują na miejscu. Wyjaśniane są informacje o ofiarach i rannych

- przekazała czernihowska Obwodowa Administracja Państwowa.

Mariupol otoczony

Również w czwartek pojawiła się informacja o oblężeniu Mariupola. Jak donoszą media, miasto zostało otoczone przez oddziały wojsk rosyjskich. - Okupanci chcą zamienić go w oblężony Leningrad - powiedział doradca ukraińskiego MSW Anton Haraszczenko.
Jak podają władze miasta, Mariupol jest stale i z premedytacją ostrzeliwany. Rosjanie atakują infrastrukturę cywilną, odcinając mieszkańcom dostęp do wody, ogrzewania i prądu. Nie ma szans na dostarczenie zaopatrzenia czy ewakuację ludności.

Czytaj także