18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wakacje i śmierć w Egipcie

Atak rekina. Turystka nie żyje [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
03.07.2022  13:18
Wakacje w Egipcie i atak rekina. Turystka nie żyje
Wakacje w Egipcie i atak rekina. Turystka nie żyje Fot: Kurt Amsler / ardea.com/EAST NEWS, Twitter/Mousacisse1 .

Wakacje w Egipcie skończyły się tragicznie, a ceną za wspaniały urlop była śmierć. Nieopodal popularnego kurortu Hurghada nastąpił atak rekina. Turystka z Austrii została zmasakrowana przez drapieżnika, a do internetu trafiło wideo, na którym widać jak zaatakowała ją mordercza ryba. Nurkowanie w Egipcie  w okolicach miejsca tragedii zostało tymczasowo zakazane.

Urlop w Egipcie może być śmiertelnie niebezpieczny. Przekonała się o tym 68-letnia turystka z Austrii, która spędzała wakacje na plaży w miejscowości Sahl Hasheesh, blisko popularnego kurortu Hurghada w Egipcie. Gdy weszła do wody, nastąpił atak rekina. Straciła rękę i nogę.

Atak rekina w Egipcie. Turystka nie żyje

Egipskie władze potwierdziły, że turystka zaatakowana przez rekina trafiła do szpitala, ale nie udało uratować się jej życia. Pracownik szpitala ujawnił mediom, że Austriaczka była „ledwo żywa”, a kolejne próby reanimacji nie przyniosły rezultatów.

Lokalne władze zamknęły plażę w Sahl Hasheesh i zakazały wszelkich działań na morzu przez 3 dni. Zakazane jest surfowanie, nurkowanie i pływanie. Gubernator miał też zarządzić zamknięcie wód u wybrzeży Hurghady dla łodzi rybackich.

Do sieci trafiło makabryczne nagranie, na którym rzekomo widać jak turystka z Austrii została zaatakowana przez rekina. Pływała blisko brzegu, gdy nagle woda wokół niej zrobiła się czerwona. Ludzie przebywający na pobliskim molo próbowali wyciągnąć ją z wody. Niektórzy po prostu stali i filmowali horror.

Ataki rekinów w Egipcie są rzadkie, ale na Morzu Czerwonym występują ponad 44 gatunki ryb, z których niektóre mogą być śmiertelnie groźne. Najczęściej spotykane są rekiny szare rafowe, które pływają na płytkich wodach – PODAJE Radio ZET.

Atak rekina w Egipcie. Kobieta nie żyje  [+18]

Czytaj także