18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Dmuchany zamek zabił pięcioro dzieci. Troje jest w stanie krytycznym

17.12.2021  15:45
Australia: Tragedia w dmuchanym zamku.
Australia: Tragedia w dmuchanym zamku. Fot: Marek BAZAK/East News

Australia stała się miejscem ogromnego dramatu. Dmuchany zamek, który miał być atrakcją dla najmłodszych, doprowadził do śmierci pięciorga dzieci i stanu krytycznego w przypadku trójki kolejnych.

Australia długo się nie otrząśnie po tej tragedii. Dmuchany zamek już zawsze będzie symbolizował dramat, który może się wydarzyć dosłownie w sekundę. Aż pięcioro dzieci straciło życie w niesamowicie dramatycznych okolicznościach.

Horror wydarzył się podczas szkolnej imprezy na zakończenie semestru. Dmuchany zamek, w którym bawiły się dzieci, został uniesiony w powietrze przez silny wiatr. Dzieci nie miały się czego chwycić i pospadały na ziemię z wysokości około dziesięciu metrów.

Australia: Dmuchany zamek zabił dzieci

W wypadku tym zginęło pięcioro dzieci, a troje walczy o życie w szpitalach. Wszyscy poszkodowani mieli po 11-12 lat. Teraz zamiast radości spowodowanej przerwą świąteczną, rodziny czeka rozpacz i żałoba.

Niesamowicie dramatyczne wydarzenia miały miejsce na Tasmanii, wyspie położonej u południowo-wschodnich wybrzeży Australii, będącej jednym z jej stanów. Zakończenia semestru w Hillcrest Primary School w mieście Devonport nikt nie zapomni przez długie lata.

Świadkowie relacjonują, że początkowo byli przekonani, że w szkole doszło do strzelaniny, widząc dzieci leżące bezwładnie na ziemi i płaczących rodziców. Ofiary śmiertelne to trzech chłopców i dwie dziewczynki: Zane Mellor, Jye Sheehan, Peter Dodt, Jalailah Jayne-Maree Jones i Addison Stewart. Wszyscy chodzili do piątej i szóstej klasy.

Obecnie policja bada, jak doszło do wypadku i czy dmuchany zamek był właściwie zabezpieczony. Oby nigdy więcej nie wydarzyła się taka tragedia.