18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Armagedon

ŚNIEG w środku czerwca. Sparaliżowane drogi

09.06.2021  13:33
Australia: Śnieg w czerwcu
Australia: Śnieg w czerwcu Fot: Pepgooner/Shutterstock

Australia padła ofiarą pogodowego szaleństwa. W gorącym kraju, w środku czerwca, niespodziewanie spadł śnieg. Doszło nawet do znacznych utrudnień na drogach. 

Australia zetknęła się z ogromnymi utrudnieniami pogodowymi. W środku czerwca, w tym kojarzącym się z gorącem kraju - niespodziewanie spadł śnieg, który znacznie utrudnił mieszkańcom normalne funkcjonowanie.

Australia: Śnieg w czerwcu

Służby drogowe australijskiego stanu Nowa Południowa Walia ostrzegają nawet o trudnych warunkach w Parku Narodowym Kościuszko. Przez śnieg, na odcinku drogi prowadzącej u podnóża najwyższego szczytu Australii - Góry Kościuszki, od miejscowości Thredbo do Perisher, trzeba używać łańcuchów.

Ponadto pojawiają się ostrzeżenia przed nagłymi zmianami pogody i warunków na drogach. Warto jednak dodać, że wspomniane powyżej Thredbo i Perisher to jedne z kilku australijskich ośrodków narciarskich.

Teoretycznie sezon trwa w nich od czerwca do października, ale najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa panują w lipcu i sierpniu. Natomiast położona w Górach Śnieżnych licząca 2 228 m n.p.m. Góra Kościuszki jest najwyższym szczytem Australii.

Mimo wszystko śnieg w środku lata zawsze wywołuje poruszenie - nieważne, gdzie pada. Warto więc wiedzieć, co dzieje się na drugim końcu świata, by jeszcze mocniej docenić aurę, która od kilku dni towarzyszy nam w Polsce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej