18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa na sylwestra

Niebo zrobiło się czerwone, giną ludzie. Piekło na ziemi!

Wojciech Kozicki
31.12.2019  11:46
Pożar w Australii - czerwone niebo, ogień i śmierć
Pożar w Australii - czerwone niebo, ogień i śmierć Fot: Alyssa

Pożary w Australii sieją śmierć i zniszczenie, a ze względu na coraz szybciej rozprzestrzeniający się ogień, władze zarządziły ewakuację ok. 4 tys. ludzi. Do sieci trafiły zdjęcia jak z horroru – w kraju rozpętało się piekło, a niebo zrobiło się czerwone jakby nadciągała apokalipsa!

Australia płonie. Ogień zaczyna już docierać do miast, a wokół Mallacooty w stanie Wiktoria robi się ekstremalnie niebezpiecznie. Tysiące osób musi zostać ewakuowanych na plaże i obszary nadmorskie, a czas ucieka, bo wkrótce pożar może odciąć im drogę ucieczki. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać uciekających ludzi ubranych w kamizelki ratunkowe, którzy są gotowi na szukanie schronienia w wodzie.

Niestety, już pojawiają się informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Jak podaje ndtv.com, wiele osób ma też problem z oddychaniem, ponieważ w powietrzu unoszą się pył i dym, od których niebo robi się krwiście czerwone. Przez tę „krwawą chmurę” nie widać światła słonecznego.

Sytuacja się pogarsza, bo pożary podsyca nowa fala upałów, a temperatura miejscami wynosi nawet 47 stopni Celsjusza. W lasach osiąga jednak nawet kilkaset stopni! Nasila się także wiatr, roznosząc ogień na kolejne obszary. Jak na razie spalonych zostało ponad 3 mln hektarów ziemi i ponad 1 tys. domów.

Pożary w Australii i piekielnie czerwone niebo [WIDEO]:

Czytaj także
Przeczytaj więcej