18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mężczyzna napadł z bronią na schronisko. Szukał swojego kota

Bartłomiej Ciepielewski
15.01.2021  16:02
Napastnik chciał odzyskać kota
Napastnik chciał odzyskać kota Fot: aaltair/Shutterstock

Mieszkaniec Melbourne w poszukiwaniu swojego kota napadł z bronią na schronisko. Za ukrywanie informacji o czworonogu zagroził jednej z pracownic śmiercią. Sprawa trafiła do sądu.

Jak relacjonuje lokalna policja, były wojskowy Tony Wittman zadzwonił w poniedziałek do schroniska dla zwierząt, gdzie jak przypuszczał, znajduje się jego kot. Mężczyzna usłyszał, że na odbiór zwierzaka będzie musiał poczekać aż do następnego dnia. Informacja ta rozwścieczyła kociego właściciela.

Jeszcze tego samego dnia wtargnął zamaskowany do placówki, gdzie związał jedną z pracownic. Mierząc z broni w  przerażoną kobietę, próbował wyciągnąć informacje o tym, gdzie znajdują się koty. Napad zakończył się jednak niepowodzeniem, a rozżalony napastnik wrócił do domu bez kota.

Następnego dnia ponownie poszedł do schroniska i tym razem odebrał pupila. Kilka godzin później został aresztowany.

Napadł na schronisko, bo zabrali mu kota

Zatrzymany Tony Wittman swoją decyzję tłumaczył zespołem stresu pourazowego, którego doznał po odbyciu służby w wojsku. Mężczyzna przyznał, że czasem zdarza mu się działać impulsywnie, bez myślenia o konsekwencjach.

Schroniskowy napastnik najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. Zatrzymanemu nie przysługuje zwolnienie za kaucją. W kwietniu zapadnie wyrok w tej sprawie.