18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zwolnili bestię z więzienia

Nastolatka zamordowana przez imigrantów. Potworna zbrodnia

Wojciech Kozicki
30.06.2021  17:37
Austria. Imigranci zamordowali dziecko. Ktoś wypuścił JEGO z więzienia
Austria. Imigranci zamordowali dziecko. Ktoś wypuścił JEGO z więzienia Fot: MONKPRESS/East News

Tragedia w Austrii. Imigranci z Afganistanu zamordowali 13–latkę w wiedeńskiej dzielnicy Donaustadt. Rozgorzała debata społeczna na temat złagodzenia przepisów azylowych. Na jaw wychodzą kolejne makabryczne szczegóły popełnionej zbrodni.

Potworne morderstwo w Austrii. Imigranci z Afganistanu odurzyli 13-latkę narkotykami, dokonali „przestępstwa przeciwko integralności seksualnej dziecka”, a później dziewczyna została zamordowana. Jej zwłoki zostały porzucone na trawniku. Jak podaje „Welt” podejrzani zostali aresztowani. Mają 16 i 18 lat. Jak ustalił portal Vienna.at, 18-latek pochodzący z Afganistanu miał być wcześniej deportowany z Austrii.

Imigranci i morderstwo nastolatki w Austrii

Ustalono, że 18-latek przybył do Austrii jako nieletni bez opieki w 2015 roku. Od tamtej pory zdążył popełnić kilka przestępstw, m.in. handel narkotykami i groźby karalne. Drugi podejrzany był skazany i przebywał w więzieniu, ale został przedterminowo zwolniony.

W kraju trwa debata dotycząca przepisów azylowych. W sprawie głos zabrał kanclerz Austrii Sebastian Kurz i uważa sytuację za „niedopuszczalną”. Zapewnił, że nigdy nie dojdzie do wstrzymania deportacji do Afganistanu i złagodzenia przepisów azylowych wobec przestępców ubiegających się o azyl. Liderka socjaldemokratycznej partii SPÖ Pamela Rendi-Wagner uważa, że 18-letni morderca powinien zostać deportowany, a każdy kto popełni takie przestępstwo powinien natychmiast tracić prawo do azylu.

Uważam za niedopuszczalne, że ludzie przychodzą do nas, oświadczają, że szukają ochrony, a następnie popełniają okrutne, barbarzyńskie zbrodnie w Austrii – powiedział Kurz. (Polsat News)

Austriackie media przypominają, że śledztwo wciąż jest w toku i nie wiadomo, czy w sprawę zamieszani są inni sprawcy. Nie wiadomo również, w jaki sposób ciało dziewczynki zostało przewiezione z mieszkania, w którym miało dojść do przestępstwa, do miejsca, w którym je znaleziono.

Obaj podejrzani, którzy w weekend w mieszkaniu w Wiedniu-Donaustadt mieli znęcać się nad 13-letnią dziewczynką i ją zabili, nie przyczynili się do tej pory do wyjaśnienia faktów podczas przesłuchań. Jak poinformował rzecznik policji Markus Dittrich, młodszy z mężczyzn do tej pory milczy, starszy zaprzeczył, jakoby miał cokolwiek wspólnego z zabójstwem dziewczynki – pisze Vienna.at.

Czytaj także