18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsający wypadek

AUTOBUS SPADŁ Z MOSTU! Nie żyje ponad 30 osób

25.07.2022  09:48
Autobus spadł z mostu. Nie żyje ponad 30 osób
Autobus spadł z mostu. Nie żyje ponad 30 osób Fot: Shutterstock, @lawrencekitema/Twitter

Wstrząsający wypadek. Autobus pełen pasażerów spadł z mostu, nie żyje ponad 30 osób. Policja podejrzewa, że auto miało zepsute hamulce.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielę wczesnym wieczorem, około godziny 18.30. Autobus jadący z centrum miasta Meru do Nairobi w Kenii, wypadł z drogi. Do zdarzenia doszło akurat na moście nad rzeką Nothi, około 150 km. od stolicy kraju.

Według wstępnych ustaleń śledczych, autobus przemierzał most z bardzo dużą prędkością. Policja twierdzi, że auto miało niesprawne hamulce. - Musiał mieć awarię hamulców, bo jechał z zawrotną prędkością - ocenia policjant pracujący na miejscu zdarzenia, Rono Bunei.

Wypadek autobusu. Nie żyje ponad 20 osób

Jeszcze w niedzielę wieczorem informowano, że w wypadku zginęło co najmniej 21 osób, jednak liczba ofiar może wzrosnąć. W poniedziałek rano wiadomo już o 33 ofiarach śmiertelnych. Wypadek przeżyło 10 osób, są jednak ciężko ranne.

Co ważne, tylko przód autobusu dotknął tafli wody, pasażerowie nie utonęli. Pojazd spadł z mostu, rozbił się na stromym urwisku. Do sieci trafiły wstrząsające zdjęcia z miejsca zdarzenia.

logo Tu się dzieje