18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy święci, ratunku! Instagram też padł!

Awaria Facebooka. Nic nie działa! Świat w strachu!

Wojciech Kozicki
04.10.2021  18:40
Awaria Facebooka! Instagram nie działa! Jaka jest przyczyna problemów?
Awaria Facebooka! Instagram nie działa! Jaka jest przyczyna problemów? Fot: CHRIS DELMAS/AFP/East News

Wielka awaria Facebooka. Wystąpiły niespodziewane problemy, niemożliwe stało się zalogowanie go Messengera. Nie można dodać relacji na Instagramie! Jaka jest przyczyna awarii i kiedy zostanie usunięta? Jak długo świat przetrwa bez mediów społecznościowych?

Koniec świata? Facebook, Messenger i Instagram nagle przestały działać w Polsce, wielka awaria sparaliżowała wirtualną rzeczywistość. Jak donosi serwis Downdetector, przyczyna awarii wciąż nie została ustalona. Wiadomo natomiast, że jest zgłaszana przez użytkowników wiele miast na terenie Polski.

Awaria Facebooka. Dlaczego nie działa?

Downdetector ujawnia na wykresie, że w ciągu zaledwie kilkunastu minut pojawiło się prawie 10 tysięcy zgłoszeń awarii. Kolejne osoby mają problem z zalogowaniem się do Facebooka i Msessengera.

Problem nie dotyczy jednak tylko samego Facebooka. Inne jego usługi, takie jak Instagram, Messenger czy WhatsApp również otrzymują liczne zgłoszenia o problemach związanych z ich działaniem. Liczba użytkowników donoszących o problemach z Messengerem sięga jedenastu tysięcy osób, zaś w przypadku Instagrama i WhatsAppa, liczba jest o połowę mniejsza – podają Dobre Programy

Awaria na WhatsAppie i Instagramie. Skąd te problemy?

Problem pojawił się także na WhatsAppie. Nie dochodzą wiadomości. Na Instagramie nie da się dodać story oraz relacji.

Onet dodaje, że awaria jest globalna. Na Twitterze, dyrektor ds. komunikacji na Facebooku, Andy Stone poinformował, że „trwają prace nad przywróceniem normalności”. Nie jest jednak w stanie podać jak długo będą trwały naprawy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej