18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zuckerber nie lubi tego

Awaria Facebooka to jego koniec? Straty na giełdzie

Wojciech Kozicki
04.10.2021  20:36
Facebook może już nie wrócić? Awaria odbiła się mocno na wartości akcji na giełdzie
Facebook może już nie wrócić? Awaria odbiła się mocno na wartości akcji na giełdzie Fot: Value Stock Images/East News

Awaria Facebooka i Instagrama wciąż trwa i nie wiadomo kiedy nastąpi koniec problemów. Czy jednak portal społecznościowy Marka Zuckerberga zdoła się podnieść po tym kryzysie? Wartość akcji Facebooka na giełdzie już spada.

Martwisz się, że nie działa ci Facebook i Messenger? Mark Zuckerberg to dopiero ma powody do płaczu, ponieważ awaria Facebooka, która rozpoczęła się około godz. 17.44 czasu polskiego, już kosztowała go sporo pieniędzy. Akcje serwisu społecznościowego na giełdzie w Nowym Jorku w godzinę po "katastrofie" straciły na wartości około 5,5 procent.

Awaria Facebooka może oznaczać jego koniec?

Awaria wciąż nie została usunięta, a co gorsza, nawet dyrektor ds. komunikacji na Facebooku Andy Stone nie jest w stanie podać choćby przybliżonego terminu, kiedy problemy zostaną usunięte. Serwis Softcrunch pisze, że jeśli awaria potrwa dłużej, a wartość akcji będzie spadała, może to może to oznaczać osłabienie Facebooka w przyszłych starciach z amerykańskim Senatem.

PRZYCZYNA AWARII FACEBOOKA - NOWE INFORMACJE!!!

Na giełdzie trwa potężna wyprzedaż walorów spółki Marka Zuckerberga. Spadek wartości akcji Facebooka wynosi prawie 6 proc. Problemy Facebooka zbiegły się z wyprzedażą akcji tego giganta technologicznego na giełdzie Nasdaq i jeszcze pogorszyły sytuację. Kurs akcji spółki zanurkował i na dwie godziny przed zamknięciem notowań spadek wynosił około 5,7 proc.Jeśli spadek wyceny akcji giganta wyniesie 6 proc. na koniec dnia, wartość spółki spadnie do poziomu 860 mld dol. Będzie to najgorszy dzień Facebooka na giełdzie w tym roku - informuje spidersweb.pl.

Przyczyna awarii Facebooka

Jak podaje The New York Times, globalna awaria nie była spowodowana cyberatakiem. Powołując się na dwóch anonimowych Facebooka, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo danych, pisze, że może to być kwestia braku ujednolicenia technologii pomiędzy aplikacjami i wdrożenia odpowiednich rozwiązań, nad czym Facebook pracuje od lat. Przypominamy, że nie działają również Instagram, Messenger i WhatsApp, które padły w tym samym momencie.

Awaria Facebooka jest globalna. Problemy z działaniem komunikatora Messenger i jak i samego Facebooka zgłaszają internauci z całego świata w tym m.in. z Polski, USA, Grecji, Chorwacji, Francji, Malezji, Indonezji, Hiszpanii, Boliwii, Belgii czy z Egiptu. 

Czytaj także