18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są wystawione na sprzedaż

Awaria Facebooka. Wyciekły dane 1.5 miliarda użytkowników

05.10.2021  10:28
Dane użytkowników Facebooka na sprzedaż
Dane użytkowników Facebooka na sprzedaż Fot: TY Lim/Shutterstock

Po czarnym poniedziałku Marka Zuckerberga, czyli globalnej awarii Facebooka, pojawiły się nowe, niepokojące informacje. Rosyjska agencja TASS informuje, że dane około 1,5 miliarda użytkowników portalu Facebook oraz aplikacji Messenger wystawione są na sprzedaż w sieci Darknet.

Poniedziałkowa awaria Facebooka, Messengera, Whatsappa i Instagrama doprowadziła do ogromnego chaosu. Panikowali nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych, influencerzy czy pracownicy tych portali, ale również giełdowi inwestorzy.

Podczas czarnego poniedziałku Mark Zuckerberg stracil ponad 7 miliardów dolarów i spadł o jedną pozycję w liście najbogatszych ludzi na świecie. To jednak nie koniec jego kłopotów...

Wyciekły dane użytkowników Facebooka

Jak informuje privacyaffairs.com, kilka dni temu użytkownik jednej z hakerskich platform ogłosił, że udało mu się zdobyć dostęp do bazy danych około 1,5 miliarda użytkowników Facebooka. Teraz dane te zostały wystawione na sprzedaż.

Baza zawiera informacje o nazwach użytkowników, numerach telefonów, adresach e-mail oraz ich lokalizacjach. Haker uważa, że zgromadził te dane, dzięki analizie oraz monitorowaniu danych osobowych, znajdujących się w domenie publicznej. Zdaniem privacyaffairs.com wydarzenia te nie są powiązane z ostatnią awarią mediów Zuckerberga.

Nie ma to żadnego związku z globalną awarią Facebooka, do której doszło w poniedziałek 4 października 2021 roku - podkreśla Privacy Affairs.

Co ciekawe, nie są to pierwsze doniesienia na temat wycieku danych z Facebooka. Czyżby czasy świetności tych mediów powoli dobiegały końca?

Czytaj także