18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Było groźnie

Horror na pokładzie polskiego samolotu. "Stracono jeden silnik"

18.09.2021  10:57
Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii
Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii Fot: Planeta.pl

Polski samolot lecący z Mombasy (Kenia) do Warszawy lądował awaryjnie w Etiopii. Jak informują pasażerowie, jeszcze przed startem załoga informowała o problemach technicznych, potem doszło do awarii silnika. Wcześniej zarząd spółki zapewniał, że maszyna jest w pełni sprawna.

Polscy turyści wypoczywający na wakacjach w Kenii mieli wylecieć z kraju w piątek przed godziną 21. Chwilę przed startem załoga poinformowała o problemach technicznych i poprosiła o opuszczenie pokładu.

Kapitan wyszedł z kabiny i krzyczał, dosłownie krzyczał - natychmiast opuścić samolot, zostawić rzeczy i opuścić samolot - relacjonuje jedna z pasażerek w rozmowie z polsatnews.pl.

Pasażerowie w trakcie wychodzenia z samolotu zauważyli, że z maszyny wydobywa się gęsty dym. Według nieoficjalnych informacji w luku bagażowym wybuchł wtedy pożar.

Awaria polskiego samolotu w Kenii

Po prawie trzech godzinach oczekiwania na lotnisku pilot poinformował podróżnych, że samolot jest już sprawny i można lecieć. Informacja ta wywołała oburzenie pasażerów, którzy zaczęli kłócić się z załogą, żądając podstawienia innej maszyny.

Pojawił się szantaż, że albo zostajemy z bagażem i sami sobie organizujemy powrót, albo lecimy. Pilot postraszył nas policją - relacjonuje pasażerka.

Ostatecznie samolot wystartował, lecz chwilę później spokój pasażerów przerwał komunikat, w którym pilot przekazał, że "stracono jeden silnik", przez co przeprowadzona zostanie procedura awaryjnego lądowania w Etiopii.

Aktualnie sprawdzane są dokładne przyczyny problemu, ale komunikacja z Addis Abebą jest bardzo utrudniona. Ponieważ nie wiemy jeszcze jaka była przyczyna i czy samolot jest sprawny do lotu, po pasażerów wysyłamy z Polski drugi samolot. Na lotnisku w Mombasie przed wylotem tej maszyny miał miejsce osobny przypadek, którego przyczyną było pojawienie się dymu w bagażniku, pochodzącego najprawdopodobniej z jednego z bagaży - przekazał zarząd Enter Air.

Na pokładzie znajdowało się 167 pasażerów. Po awaryjnym lądowaniu wszyscy mieli otrzymać zakwaterowanie w hotelu.