Będą katastrofy lotnicze?

Wykryto awarie w samolotach! Trwają inspekcje na całym świecie!

Wojciech Kozicki
01.10.2019  15:24
Samoloty boeing i niebezpieczne usterki - czy grożą nam katastrofy lotnicze?
Samoloty boeing i niebezpieczne usterki - czy grożą nam katastrofy lotnicze? Fot: Daily Correspondents - zdjęcie ilustracyje

Samoloty boeing 737 mogą nie być tak bezpieczne jak się wydaje. Okazuje się, że wszystkie maszyny z pokolenia NG muszą przejść kontrolę, by nie wydarzyła się katastrofa lotnicza. Wykryto w nich niepokojące wady konstrukcyjne!

Techniczna kontrola trzech samolotów 737-800, którą przeprowadziła Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), wykazała niebezpieczne pęknięcia w miejscach, gdzie kadłub łączy się ze skrzydłami (pickle fork). Okazało się, że były to samoloty, które wylatały ponad 35 tys. lotów i przerobiono je z samolotów pasażerskich na transportowe.

Boeing nie zamiótł sprawy pod dywan i skontaktował się z operatorami samolotów 737 NG, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. Jak informuje usatoday.com, wkrótce podobne pęknięcie wykryto w kolejnych kilku samolotach.

Samoloty, w których może wystąpić wspomniana usterka, to maszyny nowej generacji. Zalicza się do nich 737-600, 737-700, 737-800 oraz 737-900. Wszystkie mają być sprawdzone w ciągu tygodnia na całym świecie, a amerykańskie media  podają, że linie lotnicze korzystające z „podejrzanych” samolotów otrzymają instrukcje jak przeprowadzić inspekcje i ewentualne naprawy.

Przeczytaj więcej
Komentarze