18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krwawy samolot

Awaryjne lądowanie. Bocian w silniku

Wojciech Kozicki
26.07.2022  13:44
Awaryjne lądowanie samolotu linii Transavia. Ptak w silniku
Awaryjne lądowanie samolotu linii Transavia. Ptak w silniku Fot: ZUZANNA RUCINKSKA/Polska Press/East News - zdjęcie ilustracyjne

Awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku w Holandii. 145 pasażerów lecących z Rotterdamu przeżyło chwile grozy, gdy do silnika wleciał bocian. Ujawniono nowe informacje o krwawym incydencie.

O włos od katastrofy lotniczej? Boeing linii Transavia ze 145 pasażerami na pokładzie, lecący do miasta Split w Chorwacji, musiał w poniedziałek rano 25 lipca awaryjnie lądować na lotnisku w Amsterdamie. Dziennik "Algemeen Dagblad" ujawnia, że do silnika samolotu wleciał bocian. W środku maszyny znaleziono  szczątki ptaka, ale podejrzewa się, że zginęły także inne bociany, które przebywały na pasie startowym.

Awaryjne lądowanie w Holandii. Ptak w silniku samolotu

Jak informuje Polsat News, do incydentu w powietrzu doszło wkrótce po starcie samolotu z lotniska w Rotterdamie. Zarejestrowane rozmowy pilotów z kontrolerami ruchu lotniczego potwierdzają, że na pasie startowym znajdowały się 3 bociany.

Rzecznik linii zapewnia, że pasażerowie nie znajdowali się w niebezpieczeństwie. Jak informuje "AD", technicy na lotnisku Schiphol w Amsterdamie po sprawdzeniu silnika uznali, że nie ma uszkodzeń i samolot może kontynuować podróż – pisze Radio ZET.

logo Tu się dzieje