18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na lotnisku

Awaryjne lądowanie. Samolot złamał się na pół [WIDEO]

Wojciech Kozicki
08.04.2022  09:51
Samolot rozbił się podczas awaryjnego lądowania. Szokujące WIDEO z lotniska
Samolot rozbił się podczas awaryjnego lądowania. Szokujące WIDEO z lotniska Fot: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/East News, Twitter/Abdías Arlet

Dramatyczne lądowanie samolotu i zamknięte lotnisko. Boeing 757-200 złamał się na pół podczas awaryjnego lądowania. W sieci udostępniono już nagrania wideo przedstawiające zniszczoną maszynę i chwile grozy na lotnisku.

Międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria na Kostaryce zostało zamknięte na wiele godzin. Powodem było awaryjne lądowanie samolotu Boeing 757-200. Transportowa maszyna złamała się na pół podczas awaryjnego lądowania. Jak widać na udostępnionych zdjęciach i nagraniach wideo, był to samolot cargo firmy DHL.

Awaryjne lądowanie. Samolot rozbił się na lotnisku

Na zdjęciach z lotniska wyraźnie widać, że samolot ma złamane skrzydło i oderwany ogon. Na szczęście potwierdzono również, że nikomu nic poważnego się nie stało.

Maszyna miała lecieć do Gwatemali, kiedy już w powietrzu piloci zameldowali usterkę systemu hydraulicznego i zawrócili na lotnisko. W internecie pojawiły się też filmy przedstawiające moment lądowania – podaje rmf24.pl.

Dramatyczne lądowanie samolotu doprowadziło do odwołania 57 lotów do i z USA, Ameryki Środkowej, Meksyku, Kanady i Europy. Zmiany te dotknęły ponad 8500 pasażerów. 

Awaryjne lądowanie. Samolot się złamał [WIDEO]