18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza

Były prezydent na OIOM-ie. Walczy o życie?

15.10.2021  11:11
Bill Clinton na OIOM-ie
Bill Clinton na OIOM-ie Fot: Planeta.pl

Bill Clinton, były prezydent Stanów Zjednoczonych, niespodziewanie wylądował w szpitalu. Aktualnie przebywa na OIOM-ie. Czy jesteśmy świadkami walki o życie?

Bill Clinton przebywa aktualnie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Były prezydent Stanów Zjednoczonych niespodziewanie trafił do kalifornijskiego szpitala Irvine. Chociaż doszło do tego we wtorek, dopiero teraz informacje zostały upublicznione.

Na początku wykluczono zakażenie koronawirusem, jak się okazuje, to nie Covid-19 jest przyczyną ciężkiego stanu polityka. Wszystko wskazuje też na to, że hospitalizacja nie ma związku z poważną operacją serca, którą Bill Clinton przeszedł 11 lat temu.

Były prezydent na OIOM-ie

Pierwsze spekulacje, które podpowiadają, co mogło spotkać Billa Clintona, mówią o sepsie. "Daily Mail" pisze, że powodem problemów zdrowotnych byłego prezydenta była "sepsa spowodowana infekcją układu moczowego". 

Jak wynika z pierwszych doniesień jego współpracowników, stan byłego prezydenta stopniowo się poprawia. Bill Clinton ma być niezwykle wdzięczny lekarzom i pielęgniarkom za to, w jaki sposób zajęli się nim w najtrudniejszym momencie choroby.

Jak twierdzi zaś rzecznik dawnego amerykańskiego przywódcy, pacjent jest "w dobrej kondycji i nastroju", a pobyt na OIOM-ie wiąże się m.in. z chęcią zapewnienia jak największej prywatności. Przypominamy, że Bill Clinton w latach 1993-2001 był 42. prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej