18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin się doczekał?

BIAŁORUŚ DOŁĄCZYŁA DO WOJNY? Smutne informacje z Ukrainy

Emilia Waszczuk
28.03.2022  09:41
Białoruś dołącza do Rosji w wojnie przeciw Ukrainie?
Białoruś dołącza do Rosji w wojnie przeciw Ukrainie? Fot: Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

W niedzielę wieczorem doszło do bombardowania Łucka w obwodzie wołyńskim. W poniedziałek potwierdzono smutną prawdę - rakiety wystrzelono z Białorusi.

Wojna w Ukrainie trwa już miesiąc, a siły najeźdźcy topnieją. Władimir Putin już ponoć wie, że przegrał, ale ani myśli zaprzestać niszczenia i mordowania. Zamiast tego panicznie szuka sprzymierzeńców i grozi kolejnym państwom.

Od samego początku wydawało się, że kwestią czasu pozostaje dołączenie Białorusi do wojny, oczywiście jako wsparcie dla Rosji. Tak się jednak nie stało. Białoruscy żołnierze ponoć się buntują, przechodzą na zwolnienia lekarskie i rzucają pracę. Morale jest niskie, jak w ruskim czołgu (tym, który za sprawą zbuntowanych żołnierzy przejechał po swoim dowódcy), ale to się niestety chyba zmienia.

Białoruś dołączyła do Rosji?

W niedzielę doszło do ostrzelania miasta Łuck w obwodzie wołyńskim na północnym zachodzie Ukrainy. W wyniku bombardowania wybuchł pożar bazy paliwowej - zapalił się jeden ze zbiorników z paliwem. W poniedziałek szef władz obwodowych Jurij Pohulajko poinformował, że pocisk manewrujący, który uderzył w stację, został wystrzelony z terenu Białorusi.

Atak rakietowy na Łuck w obwodzie wołyńskim na północnym zachodzie Ukrainy, w wyniku którego wybuchł pożar na terenie bazy paliwowej, został przeprowadzony z terytorium Białorusi. Na miejscu całą noc pracowali ratownicy i w poniedziałek o godzinie 8 rano wciąż pracują

- powiedział w rozmowie z "Ukraińską Prawdą".

Nie wiadomo na razie, czy rakietę wystrzeliła armia białoruska, czy rosyjska. Już wcześniej dochodziło do podobnych wydarzeń i prowokacji Rosjan, którzy między innymi ostrzeliwali wioski Białoruskie, by nastawić Białorusinów prowojennie, antyukraińsko i zmusić ich do zaangażowania w wojnę.

Czytaj także