18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Islam kontra koronawirus

Wielka wspólna modlitwa, by wygonić wirusa z kraju

20.03.2020  21:17
Koronawirus kontra modlitwa - muzułmanie walczą z epidemią
Koronawirus kontra modlitwa - muzułmanie walczą z epidemią Fot: Twitter/AFP news agency

Lekarstwo i szczepionka na koronawirusa jeszcze nie istnieją, a szybkie testy będą dostępne dopiero za kilka miesięcy. Jak więc uniknąć zakażenia? Muzułmanie z Bangladeszu mają swój sposób – wielkie spotkanie modlitewne. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wspólnie czytało Koran, by przepędzić SARS-CoV-2.

Pandemia koronawirusa na świecie to mordercze zjawisko, którego jak na razie nie da się powstrzymać. Nowoczesna medycyna zawodzi, więc do gry wkracza religia. W Bangladeszu w mieście Raipur w środę odbyło się wielkie spotkanie modlitewne, które miało odpędzić epidemię SARS-CoV-2. Jak podaje BBC, jego uczestnicy nie przejmowali się tym, że zamknięto szkoły, a rząd zakazał zgromadzeń publicznych, by nie nasilać rozprzestrzeniania się wirusa.

Wzięło w nim udział 10 tys. muzułmanów, chociaż media nieoficjalnie podają, że zgromadziło się tam nawet 30 tys. osób! Recytowali „wersety leczące” z Koranu.

Okazuje się, że ceremonia religijna odbyła się bez pozwolenia władz, co potwierdził szef policji w Raipurze Tota Miah. Ostrzega, że wspólna modlitwa była ogromnym ryzykiem epidemiologicznym. Media przypominają o konferencji islamskiej, która pod koniec lutego odbywała się w Kuala Lumpur. Zaraziło się na niej koronawirusem ponad 500 osób, a wkrtce nastapił gwałtowany wzrost zachorowań w Malezji, Indonezji i Singapurze.

Przeczytaj więcej
Komentarze