18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemiolog bije na alarm!

Będzie SZÓSTA fala zakażeń. Ujawnili prognozy

Wojciech Kozicki
01.07.2021  14:55
Będzie nawet SZÓSTA  fala zakażeń. Epidemiolodzy ujawniają prognozy
Będzie nawet SZÓSTA fala zakażeń. Epidemiolodzy ujawniają prognozy Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Kiedy koniec pandemii COVID-19? Najwyraźniej NIGDY. Szwajcarski epidemiolog Didier Petit ostrzega, że wkrótce uderzy w nas czwarta fala zakażeń koronawirusem i będzie to dopiero początek epidemicznego dramatu.

Szwajcarski epidemiolog Didier Petit, który stał na czele niezależnej komisji oceniającej skuteczność walki z epidemią Covid-19 we Francji, podczas komisji spraw społecznych francuskiego senatu zapowiedział, że spodziewana jest nawet piąta i szósta fala zakażeń koronawirusem. Jego zdaniem, COVID-19 stanie się chorobą endemiczną, tak jak zapowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski. To oznacza, że patogen z Wuhan zostanie z nami na zawsze. To właśnie dlatego apeluje o rozważenie obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi.

Nieunikniona nowa fala zakażeń COVID-19?

Jak podaje Polsat News, rzecznik rządu francuskiego Gabriel Atal oraz wielu innych lekarzy, zwracają uwagę, że odstęp pomiędzy pierwszą a drugą szczepionką jest zbyt długi. Podkreślają, że mimo postępów w realizacji programu szczepień, niepokojąco rośnie liczba zakażeń.

Infekcjolog paryskiego szpitala Pitie-Salpetriere Robert Sebbag przyznał w wywiadzie dla telewizji LCI, że nie jest pewne, by zbiorowa odporność, jaką zapewnić mają szczepienia, była "panaceum na Covid-19" – podaje Polsat News.

Obowiązek szczepień kontra swobody obywatelskie

Didier Petit uważa, że konieczne jest zastanowienie się nad wprowadzeniem obowiązku szczepień. Pojawiło się wiele głosów sprzeciwu, a Jean-Sebastien Fargou, założyciel i szef portalu Atlantico, mówił nawet o „deptaniu swobód obywatelskich”. Infekcjolog paryskiego szpitala Pitie-Salpetriere Robert Sebbag twierdzi, że nie powinno się zmuszać ludzi do szczepienia, a francuski rząd powinien jedynie do nich zachęcać.

Czytaj także
Przeczytaj więcej