18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w natarciu

Będzie kolejny LOCKDOWN. Rekord zakażeń wywoła poważne konsekwencje

24.09.2020  13:17
Unia Europejska reaguje na drugą falę koronawirusa
Unia Europejska reaguje na drugą falę koronawirusa Fot: eldar nurkovic/Shutterstock

Unia Europejska apeluje do swoich państw członkowskich, by te reagowały zaostrzeniem restrykcji z uwagi na drugą falę koronawirusa. W Polsce padł dziś rekord zakażeń od początku zarazy - wygląda na to, że nie wywiniemy się nowym przepisom.

Unia Europejska przeraziła się tym, co dzieje się na świecie przez koronawirusa. W Polsce padł dziś rekord zakażeń koronawirusem od początku pandemii w naszym kraju. To wszystko daje nam do myślenia, że już niedługo mogą wrócić obostrzenia.

Unia Europejska reaguje na drugą falę koronawirusa

Pandemia zamknęła nas w domach w marcu, kiedy chorych każdego dnia przybywało znacznie mniej niż teraz. Nic dziwnego, że aktualnie wiele osób ogarnia panika - kolejny paraliż gospodarki i kraju byłby wyjątkowo ciężki do przeżycia.

Nie pomaga w tym Unia Europejska, która reagując na wzrost liczby zakażeń na terenie Europy, nawołuje kraje członkowskie do zaostrzania restrykcji, które miałyby pomóc zatrzymać drugą falę COVID-19.

Zaostrzenie restrykcji sanitarnych może oznaczać praktycznie wszystko - być może ponownie zostaniemy zamknięci w domach, a może, z uwagi na to, że sytuacja jest o wiele gorsza niż na początku - restrykcje też będą bardziej srogie niż te znane nam dotychczas?

W takiej sytuacji, aktualne noszenie maseczek, które oburza tak wiele osób - może być naprawdę najmniejszym problemem naszego zbuntowanego społeczeństwa. COVID-19 pokazał nam dobitnie, jak bardzo jesteśmy bezradni wobec niewidocznego przeciwnika, który jest dosłownie mikroskopijnym wirusem.

Przeczytaj więcej
Komentarze