18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczepionkowy totolotek

Władza organizuje loterię dla zaszczepionych! Do wygrania miliony

13.05.2021  19:42
Rusza loteria dla zaszczepionych
Rusza loteria dla zaszczepionych Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Politycy szukają wszelkich możliwych sposobów na promocję szczepień. Na oryginalny pomysł wpadły władze stanu Ohio, które zorganizują loterię dla wszystkich zaszczepionych mieszkańców. Główna nagroda wynosi milion dolarów.

Władze amerykańskiego stanu Ohio zorganizowały loterię, zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19. Do wygrania będzie aż pięć nagród po milion dolarów. Warunkiem uczestnictwa jest przyjęcie szczepionki oraz pełnoletność.

Pierwsze z pięciu zaplanowanych losowań odbędzie się 26 maja, kolejne będą przeprowadzane w tygodniowych odstępach - ogłosił Mike DeWine, gubernator stanu Ohio.

Nagrody zostaną sfinansowane z rządowego funduszu pomocowego. Za kilka tygodni władze ocenią, czy pomysł okazał się skuteczny.

Loteria dla zaszczepionych na COVID-19

Władze Ohio oferują również nagrody dla osób niepełnoletnich. Najmłodsi będą mieli szanse na wygranie pięciu czteroletnich stypendiów do stanowych uczelni.

Wiem, że niektórzy powiedzą „DeWine, jesteś szalony! Ta milionowa loteria to strata pieniędzy”. Ale w rzeczywistości, na tym etapie pandemii, gdy szczepionka jest dostępna dla każdego chętnego, prawdziwą stratą jest śmierć na Covid-19 - stwierdził gubernator DeWine.

Pomysł w większości został przyjęty pozytywnie, lecz część osób uważa, że to próba przekupstwa. Podobne rozwiązanie sprawdziłoby się w Polsce?

Czytaj także