18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaniedbany bojownik ISIS

Prawnicy terrorystów pozywają europejski kraj. Szokujące żądania

24.10.2019  16:37
Prawnicy terrorysty kontra Belgia - europejski kraj na celowniku
Prawnicy terrorysty kontra Belgia - europejski kraj na celowniku Fot: Facebook

Państwo Islamskie rozpoczyna kolejną walkę z Europą, tym razem jednak będzie to wojna w sądzie. Prawnicy reprezentujący dżihadystę, trzy wdowy po bojownikach Państwa Islamskiego (IS) i 10 dzieci chcą pozwać Belgię.

Belgia w szoku. Prawnicy dżihadysty i wdów po terrorystach uważają, że  Belgia nie podjęła wystarczających wysiłków, by wszystkie wspomniane osoby mogły wrócić do Europy. Media przypominają, że gdy wybuchła wojna w Syrii, wiele osób ze Starego Kontynentu pojechało tam (nawet z rodzinami), by walczyć za Państwo Islamskie.

Zobacz także

Jak podaje "The Brussels Times", wspomniani prawnicy to Abderrahim Lahlali i Mohamed Ozdemir. Żądają od belgijskich władz, by ich klienci zostali jak najszybciej przetransportowani do Europy. Reprezentują 3 wdowy po islamistycznych bojownikach (Nadia Baghouri, Jessie Van Eetvelde,Sabah Hammani), terrorystę Adela Mezroui i dziesięcioro dzieci w wieku od sześciu miesięcy do siedmiu lat.

Prawnicy grożą, że jeśli Belgia nie spełni ich żądań, to będą domagali się nałożenia na kraj kary wysokości 105 tys. euro za każdy dzień do czasu, aż Belgia nie przetransportuje wskazanych osób i nie zapewni im bezpiecznych warunków do życia.

Klienci prawników obecnie znajdują się w obozie dla uchodźców Al-Hol w północno-wschodniej Syrii. Ranny terrorysta przebywa w więzieniu kurdyjskiej Al-Hasace.

Przeczytaj więcej
Komentarze