18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ekstremalnie słaby

Benedykt XVI w bardzo złym stanie! Zakaził się bolesnym wirusem

03.08.2020  09:28
Papież Benedykt ciężko chory
Papież Benedykt ciężko chory Fot: Giulio Napolitano/Shutterstock

Niemiecki dziennik "Passauer Neue Presse" informuje o poważnym stanie zdrowia Benedykta XVI. Zakaził się wirusem róży twarzy.

Joseph Ratzinger, czyli były papież Benedykt XVI choruje, a jego stan jest bardzo zły - informuje niemiecki dziennik "Passauer Neue Presse". Emerytowany, 93-letni duchowny zakaził się wirusem, który powoduje epizody silnego bólu i wysypkę na twarzy.

Dziennik, powołując się na słowa biografa Benedykta XVI Petera Seewalda, podaje, że Ratzinger jest ekstremalnie osłabiony, nie da rady nawet mówić, a jego głos jest ledwo słyszalny. Mimo choroby papież ma jednak "nadal sprawny umysł i pamięć". W czasie spotkania miał być też pełen optymizmu i wiary w szybki powrót do zdrowia.

Benedykt XVI choruje, odkąd w czerwcu powrócił z Ratyzbony, gdzie tuż przed śmiercią odwiedzał swojego brata. Georg Ratzinger zmarł zaledwie dwa tygodnie później, w wieku 96 lat.

logo Tu się dzieje