18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści kontra Boże Narodzenie

Jarmark bożonarodzeniowy ewakuowany. Ryzyko zamachu!

Wojciech Kozicki
23.12.2019  10:02
Niemcy boją się zamachów terrorystycznych - fałszywy alarm bombowy na jarmarku
Niemcy boją się zamachów terrorystycznych - fałszywy alarm bombowy na jarmarku Fot: Facebook/Latest News

Terroryści znowu w święta przeprowadzą zamachy w Europie? Berlin żyje w strachu, bo w sobotę nagle ewakuowano jarmark bożonarodzeniowy przy Breitscheidplatz. To właśnie tam 3 lata temu w ataku terrorystycznym zginęło 12 osób!

W Niemczech na jarmarku w Berlinie policja w sobotę zwróciła uwagę na dwóch Syryjczyków, którzy zachowywali się podejrzanie. Jeden z nich miał nawet takie samo nazwisko jak poszukiwany w USA groźny przestępca. Niemieckie służby wkroczyły do akcji.

Alarm bombowy w Niemczech

Jak podaje „Die Welt”, istniało ryzyko zamachu terrorystycznego, więc na świątecznym jarmarku pojawiło się 350 policjantów i specjalnie wyszkolone psy. Gdy zakończyła się ewakuacja, specjalna brygada antyterrorystyczna zbadała tajemniczy przedmiot zostawiony przy Breitscheidplatz. Przy okazji został też przerwany koncert świąteczny przy Kaiser Wilhelm Memorial Church, a publiczność została ewakuowana. Jak informuje "The Sun", cała akcja trwała 2 godziny, a żadne bomby nie zostały znalezione.

Niemieckie media przypominają, że w dzielnicy Charlottenburg w Berlinie w 2016 roku ciężarówka z polskimi rejestracjami wjechała w tłum. Zginął wtedy również polski kierowca, któremu terrorysta ukradł ciągnik siodłowy z naczepą.

Ryzyko zamachów terrorystycznych w Europie rośnie. Gazeta „La Razon” dotarła do komunikatów kierowanych przez organizację terrorystyczną Al Andaluzia Munastir powiązaną z ISIS i okazuje się, że wyznawcy islamu są zachęcani, by atakować cele związane z Bożym Narodzeniem. Terroryści podobno mają na celowniku właśnie jarmarki bożonarodzeniowe. Jednocześnie Turcja wypuszcza z więzień osoby powiązane z ISIS i deportuje do Europy.

Przeczytaj więcej
Komentarze