18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pochówki są wstrzymane

Bestialska rzeź w Mariupolu. Ponad 200 zwłok leży w piwnicy

24.05.2022  11:11
Stosy ciał w Mariupolu
Stosy ciał w Mariupolu Fot: AP/Associated Press/East News

Władze okupowanego Mariupola poinformowały, że w piwnicy jednego ze zbombardowanych bloków znaleziono ponad 200 ciał w zaawansowanym stanie rozkładu. Doradca mera Petro Andriuszenko dodaje, że miasto zostało przekształcone w jedno wielkie cmentarzysko. Okupanci utrudniają mieszkańcom organizowania pogrzebów.

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko przekazał na Telegramie wstrząsające informacje dotyczące jednego ze zbombardowanych w mieście bloków. W trakcie rozbiórki budynku znaleziono tam około 200 ciał.

Podczas rozbiórki gruzów bloku (...) w piwnicy znaleziono ponad 200 ciał zabitych pod gruzami będących w zaawansowanym stanie rozkładu – napisał na Telegramie.

Andriuszczenko dodał, że mieszkańcy odmówili okupantom pomocy w zbieraniu i pakowaniu ciał. Rosyjski resort ds. nadzwyczajnych nie podjął żadnej decyzji ws. przerażającego znaleziska.

Katastrofa w Mariupolu

Jak relacjonuje doradca mera, Rosjanie uniemożliwiają przeprowadzanie pochówków na terenie całego miasta. Mieszkańcy muszą robić to na własną rękę lub zgłosić się do okupantów po nagraniu filmu, w którym informują, że ofiara zmarła z rąk Ukraińców.

Ciała zabitych zostały na miejscu, przez częściowo rozebrane gruzy odór czuć prawie na całym osiedlu - opisuje polityk.

Według niego przy sklepie Metro utworzoną "improwizowaną kostnicę", gdzie składowane są ciała zmarłych mieszkańców. Kończąc, stwierdził, że "miasto przekształciło się w jeden wielki cmentarz".