18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Włazipupek Putina oszalał?

Białoruś grozi światu III wojną światową!

13.10.2022  17:58
Łukaszenka grozi III wojną światową. Białoruś gołąbkiem pokoju?
Łukaszenka grozi III wojną światową. Białoruś gołąbkiem pokoju? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News, Shutterstock/zef art

Aleksandr Łukaszenka i kolejna szokująca wypowiedź. Prezydent Białorusi, znany także jak podnóżek Putina, grozi III wojną światową. Dyktator mówił o dramatycznie pogarszającym się stanie bezpieczeństwa w Europie. Ale o swoim pogarszających się stanie psychicznym już nie wspomniał…

Aleksandr Łukaszenka, czyli pysio misio Putina i jego największa „włazipupcia”, znowu mówił o III wojnie światowej. Niedawno groził Polsce, a teraz ostrzega, że Białoruś i Rosja muszą „jednoznacznie odpowiedzieć” na działania krajów zachodnich. Przemawiając na międzynarodowym forum państw azjatyckich w Kazachstanie zapewniał również, że Białoruś wniosła ogromny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa światowego.

Łukaszenka apeluje o pokój na świecie i zapowiada III wojnę światową

Łukaszenka w Kazachstanie ostrzegł, że polityka Zachodu prowadzi do wybuchu III wojny światowej. Wspomniał też o kształtowaniu się „nowych biegunów światowej polityki” i „nowego światowego porządku”.

Nasza odpowiedź musi być jednoznaczna: jest to niedopuszczalne i niesie ryzyko wybuchu III wojny światowej, w której nie będzie zwycięzców. Każdy powinien pomyśleć, ponieważ sytuacja bezpieczeństwa pogarsza się katastrofalnie nie tylko w Europie, ale na całym świecie - groził Łukaszenka.

Przy okazji Łukaszenka zaapelował o pokój na świecie, od którego zależy przyszłość naszych dzieci i wnuków. Podkreślił, że w przestrzeni postsowieckiej to właśnie Białoruś dobrowolnie zrzekła się posiadania broni jądrowej.

A co dostaliśmy w zamian? Zapewnienia zamiast prawdziwych międzynarodowych gwarancji prawnych. Puste, bezpodstawne deklaracje jak memorandum budapeszteńskie, niekończące się próby destabilizacji sytuacji na spokojnej, pracowitej Białorusi, a w 2020 roku zagraniczni kuratorzy niemal otwarcie kontrolowali bunt - powiedział Łukaszenka w Kazachstanie.
Czytaj także