18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezydent ich ułaskawi?

Kara śmierci dla nastolatków w Europie. "Cięli i dźgali całą noc"

Wojciech Kozicki
16.01.2020  14:59
Kara śmierci w Europie - Białoruś nie ma litości nawet dla nastolatków
Kara śmierci w Europie - Białoruś nie ma litości nawet dla nastolatków Fot: Twitter

Białoruś to jedyny kraj w Europie, gdzie stosowana jest kara śmierci. Wkrótce zostanie tam wykonana kolejna egzekucja, a z życiem pożegna się dwóch nastolatków. Liczą, że prezydent Łukaszenko ich ułaskawi, a on tymczasem dosadnie powiedział, co o nich myśli.

Białoruś i kolejna kara śmierci. 19 i 21-letni Białorusini wkrótce otrzymają strzał w tył głowy, ponieważ sąd zdecydował, że to jedyna odpowiednia kara za brutalne zamordowanie nauczycielki. Media podają, że Stanisław Kostsew i jego brat Illya podczas egzekucji będą mieć zawiązane oczy. Gdy uklękną, strażnicy wykonają wyrok.

Białorusini 10 kwietnia 2019 roku brali udział w libacji alkoholowej. Nagle przypomnieli sobie, że ich sąsiadka, która była nauczycielką, doniosła kiedyś na ich siostrę. Powiedziała policji, że źle wypełniała swoje obowiązki rodzicielskie, a ta w wyniku donosu została przez urzędników uznana za patologiczną i odebrano jej dzieci.

Bracia postanowili się zemścić na sąsiadce i zadali jej 100 ciosów nożem, a następnie podpalili jej dom. Policja namierzyła sprawców, ponieważ w ich domu odnaleziono komputer, który ukradli swojej ofierze. Twierdzą, że wszystkiemu winna była wódka i nie chcieli nikogo zabić.

Prezydent ułaskawi?

Bezskutecznie błagali przed sądem o litość i drugą szansę. Teraz mają nadzieję, że ułaskawi ich prezydent Białorusi. Zapewne byliby mu za to dozgonnie wdzięczni, ale Łukaszenko raczej się nad nimi nie zlituje. Skomentował już sprawę, a nastoletnich zwyrodnialców nazwał „szumowinami”.

Cięli i dźgali nauczycielką przez całą noc. To szumowiny – nie ma dla nich innego imienia - powiedział Łukaszenko. (thesun.co.uk)

nauczycielka
Przeczytaj więcej
Komentarze