18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

robi się gorąco

Białoruś przystępuje do wojny?! WOJSKA I BROŃ PRZY GRANICY

Emilia Waszczuk
16.05.2022  10:05
Białoruś jednak przystąpi do wojny?
Białoruś jednak przystąpi do wojny? Fot: AP/Associated Press/East News

Wojna wejdzie w kolejną fazę? Wywiad Wielkiej Brytanii informuje o niepokojących ruchach wojsk w Białorusi. jednak przystąpią do konfliktu?

Wojna Rosji z Ukrainą trwa już trzeci miesiąc, a Aleksander łukaszenka nadal nie zrobił tego, co zrobić miał już w pierwszych dniach konfliktu. Wierny (albo w sumie już niewierny) przyjaciel Władimira Putina miał być tym, który pomoże mu w podboju Kijowa i zajęciu Ukrainy. Przez długie tygodnie nie znalazł jednak sposobu i siły, by wysłać swą armię na wojnę.

Teraz gdy Rosja ewidentnie przegrywa rozpętany przez siebie konflikt, następuje niespodziewane poruszenie po stronie białoruskiej. Czyżby ktoś zmusił ich do ratowania upadającej rosyjskiej potęgi? A może to tylko kolejna próba zastraszenia przeciwników?

Białoruś rozstawia broń i żołnierzy

W poniedziałek rano brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało o nowych planach Białorusinów. - Białoruś zapowiedziała rozmieszczenie sił wzdłuż granicy z Ukrainą - czytamy w komunikacie. Władze w Mińsku podjęły tę decyzję zaraz po zakończeniu ćwiczeń z początku maja.

Na granicy białorusko-ukraińskiej rozmieszczone zostaną siły do operacji specjalnych, artyleria i jednostki obrony przeciwlotniczej. Na poligonach na zachodzie Białorusi umieszczone mają zostać także rakiety.

Czytaj także