18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Białoruś za chwilę zaatakuje Ukrainę? "Jesteśmy gotowi"

11.03.2022  20:52
Białoruś zaatakuje Ukrainę? Wiadomo kiedy może nastapić inwazja
Białoruś zaatakuje Ukrainę? Wiadomo kiedy może nastapić inwazja Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Białoruś oficjalnie dołącza do wojny i za chwilę zaatakuje Ukrainę? Ukraińscy wojskowi ostrzegają, że białoruscy żołnierze mogą przekroczyć granicę w ciągu najbliższych kilku godzin. Łukaszenka wykorzystał rosyjską prowokację do zaatakowania sąsiedniego kraju?

Białoruś zaatakuje Ukrainę? Ukraińska Prawda, powołując się na ukraińskich wojskowych i urzędników, ostrzega, że do inwazji może do dojść już w piątek ok godz. 21 czasu polskiego. Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow już ogłosił, że Ukraina jest gotowa na to, że zostanie zaatakowana przez połączone siły białoruskie i rosyjskie. Informację o możliwym ataku zamieściło też Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy na swoim profilu w serwisie Facebook.

Białoruś szykuje atak na Ukrainę? Nowe informacje

Przypomnijmy, że w piątek  11 marca Rosjanie ostrzelali białoruską wioskę, obwiniając o atak Ukrainę. Łukaszenka może to wykorzystać jako pretekst do podburzenia białoruskiego narodu przeciw Ukraińcom. Jak na razie Białoruś jedynie pozwala m.in. operować rosyjskiemu lotnictwu ze swojego terytorium. Żołnierze Putina zaatakowali Ukrainę właśnie przez białoruską granicę.

Potwierdzono również, że w piątek odbyło się spotkanie Łukaszenki z Putinem w Moskwie.

Utrzymujemy sytuację pod kontrolą. Zdajemy sobie sprawę, że dla nas to jest niebezpieczna sytuacja, jeśli Białorusini dołączą się do Rosji, ale jesteśmy na to gotowi - powiedział szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ołeksij Daniłow cytowany przez portal RBK-Ukraina. (Radio ZET)

Czytaj także