18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Białoruś zapowiada atak na Polskę. "Będzie głównym celem"

07.07.2022  12:42
Białoruś straszy atakiem na Polskę
Białoruś straszy atakiem na Polskę Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Białoruś ostrzega, że zaatakuje Polskę, jeśli Zachód nie zrezygnuje z "wszelkich zbrojnych prowokacji" na wschodzie Europy. Aleksander Łukaszenka wyraził też nadzieję, że w przypadku konfliktu Moskwa odpowie "w ciągu 24 godzin".

Zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Rusłan Kosygin podzielił się planami władz w przypadku wojny z Zachodem. Jednym z priorytetów białoruskich wojskowych będą wtedy ataki na terytorium naszego kraju.

Terytorium Polski wraz z infrastrukturą wojskową będzie głównym celem ataku wojsk białoruskich w przypadku zachodnich prowokacji i dalszego konfliktu - przekazał Kosygin.

Rusłan Kosygin stwierdził, że jego kraj jest gotów na "różne scenariusze rozwoju sytuacji", ale chciałby uniknąć opcji militarnej. Jak dodał, "Zachód musi jasno zrozumieć, że reakcja na wszelkie zbrojne prowokacje będzie na pewno adekwatna i twarda".

Białoruś ostrzega Zachód

W podobnym tonie wypowiadał się Aleksander Łukaszenka. Prezydent Białorusi wezwał Kreml, by "odpowiedział w ciągu 24 godzin" na agresję NATO. Wyraził też poparcie dla "specjalnej operacji" prowadzonej przez Rosję w Ukrainie.

Zarzucają nam, że jako jedyne państwo na świecie popieramy Rosję w jej walce z nazizmem. Popieraliśmy Rosję i będziemy popierać - odparł.

Łukaszenka odniósł się również do udziału Białorusi w "operacji specjalnej" zapewniając, że "nikomu nie pozwoli strzelać w plecy Rosjaninowi". Wkrótce białoruska armia pomoże Putinowi w Ukrainie?