18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące informacje

Nie żyje dwóch żołnierzy. Dramat przy granicy

12.11.2021  17:04
Nie żyje dwóch spadochroniarzy z Rosji
Nie żyje dwóch spadochroniarzy z Rosji Fot: Bumble Dee/Shutterstock

W piątek białoruski resort obrony poinformował o wspólnych ćwiczeniach wojskowych Rosji i Białorusi. Jak przekazał białoruski portal Nexta, podczas manewrów zginęło dwóch spadochroniarzy z Rosji.

Według nieoficjalnych informacji do tragedii doszło podczas białorusko-rosyjskich ćwiczeń powietrznodesantowych przy polskiej granicy. Nie żyje dwóch rosyjskich spadochroniarzy. Szczegółowe informacje w tej sprawie przekazała organizacja BYPOL.

Komandosi podczas spadania zaczepili się i u jednego z nich doszło do tzw. wygaszenia czaszy spadochronu, który przestał hamować opadanie. W wyniku incydentu śmierć poniosło dwóch żołnierzy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, oficer i poborowy - mówi BYPOL.

W manewrach wzięły udział bojowe śmigłowce sił powietrznych Białorusi oraz należące do Rosji samoloty Ił-76. Wojska ćwiczyły między innymi namierzanie nielegalnych formacji zbrojnych, a także wykrywanie wrogich zwiadowców.

Tragedia podczas ćwiczeń wojskowych

Siły powietrzno-desantowe rozmieszczono w miejscowości Hoża (25 km od polskiej granicy i 5 km od granicy z Litwą). Według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej po manewrach, określanych jako niezapowiedziany test gotowości bojowej, wojska wrócą do swoich baz.

Białoruś podkreśla, że "jest gotowa zapewnić sobie bezpieczeństwo i w razie potrzeby zwrócić się do Rosji o pomoc". Sytuacja przy granicy staje się coraz bardziej napięta.

logo Tu się dzieje