18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Biblijna plaga w czasie pandemii koronawirusa. Ludzie są w rozpaczy

01.06.2020  10:39
Biblijna plaga w czasie pandemii koronawirusa. Ludzie są w rozpaczy
Biblijna plaga w czasie pandemii koronawirusa. Ludzie są w rozpaczy Fot: EAST NEWS

Biblijna plaga spadła na Indie w czasie zarazy. Jakby mało było dramatu, który powoduje sam koronawirus. Ludzie mieszkający w tych terenach są w rozpaczy. Z uwagi na inwazję robactwa grozi im głód.

Biblijna plaga w Indiach! Najpierw ludzi przeraził koronawirus, a teraz zmagają się z kolejnym, ogromnym problemem. W kraju rozszalała się bowiem plaga szarańczy, która naraża obywateli na zmaganie się z głodem.

Biblijna plaga spadła na Indie

Szarańcza jest niesamowicie zjadliwa i nie zostawia po sobie praktycznie niczego. Ta biblijna plaga przeraża ludzi od tysiącleci - głód spowodowany utratą wszelkich upraw to coś strasznego. Eksperci z Indii są zszokowani, takiej inwazji owadów nie było tam bowiem od 30 lat.

Ogromne roje szarańczy pojawiły się m.in. na przedmieściach miasta Dżajpur w Radżastanie i zmierzają w stronę stolicy kraju Delhi, pożerając po drodze całą roślinność. W mediach społecznościowych publikowane są związane z tym, przerażające treści.

Szarańcza pojawia się regularnie w kraju, ale ten atak jest na wielką skalę. Taka sytuacja zdarza się raz na trzy dekady i obecnie przypada na bardzo zły dla nas czas, kiedy zmagamy się z koronawirusem

– mówił dla agencji PTI Soumitra Dasgupta, generalny inspektor z indyjskiego ministerstwa środowiska. 

Chociaż rządzący robią, co mogą, by zatrzymać szarańczę - ulewne deszcze stworzyły robakom idealne warunki do rozwoju i ciężko stwierdzić, czy da się jeszcze opanować tę szokująca inwazję. Nasze przerażenie nie zna granic.

Roje szarańczy pojawiły się m.in. na przedmieściach miasta Dżajpur w Radżastanie i zmierzają w stronę stolicy kraju Delhi, pożerając po drodze całą roślinność.
szarańcza, Indieszarańcza, Indie3ZOBACZ ZDJĘCIAszarańcza, Indie AFP PODZIEL SIĘ KOPIUJ LINKMieszkańcy popularnego wśród turystów Dżajpuru, od kilku dni publikują w mediach społecznościowych filmiki, na których widać przelatujące przez miasto roje szarańczy pustynnej.
Akanksha @art_lover_09Locust Ataack in Jaipur
Osadzony film5 25508:16 - 25 maj 2020Twitter Ads - informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 3 068Szkodniki stanowią poważne zagrożenie dla upraw rolnych, ponieważ w bardzo krótkim czasie są w stanie pożreć całą roślinność, którą spotkają na swojej drodze. Jak podaje ONZ, rój o powierzchni 1 km² potrzebuje zaledwie godziny, by pochłonąć równowartość dziennego pożywienia 35 tys. ludzi.
Próbowali przegonić szkodniki petardami
Dziennik "Hindu" opisuje, jak dżajpurczycy próbowali odgonić szkodniki, uderzając w garnki i odpalając petardy. Telewizja Al-Dżazira podała, że to najgorszy atak od 30 lat.
जनरल नरभक्षी™@GDnarbhakshiLocust attack in Jaipur.Delhi to be invaded in a couple of days.
Osadzony film31618:20 - 26 maj 2020Twitter Ads - informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 156– Szarańcza pojawia się regularnie w kraju, ale ten atak jest na wielką skalę. Taka sytuacja zdarza się raz na trzy dekady i obecnie przypada na bardzo zły dla nas czas, kiedy zmagamy się z koronawirusem – powiedział agencji PTI Soumitra Dasgupta, generalny inspektor z indyjskiego ministerstwa środowiska. Owady z reguły przybywają z Pakistanu między lipcem a październikiem. 
Ramkrishna Badseshi✔@Ramkrishna_TNIE#DesertLocust : Farmers of Kalaburagi and Bidar districts especially horticulture farmers facing threat of Desert Locust as they were sighted in some neighbouring districts of Maharashtra.@XpressBengaluru
Osadzony film8018:33 - 27 maj 2020Twitter Ads - informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 63W tym roku pierwsze roje szarańczy pojawiły się na terytorium Indii 11 kwietnia br. Z plagą dotychczas zmagał się Iran i Pakistan, a wcześniej kraje tzw. rogu Afryki. Bank Światowy uruchomił linię kredytową o wartości 500 mln dolarów na walkę z plagą, która dotknęła 23 kraje w Afryce i Azji.
Urzędnicy walczą z plagą pestycydami
"Mimo prób opanowania szarańczy, ostanie ulewne deszcze stworzyły idealne warunki dla rozmnażania się szkodników w kilku krajach" – napisali eksperci Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w oświadczeniu, nawiązując do cyklonu Amphan, który tydzień temu uderzył we wschodnie wybrzeże Indii. "Młode owady staną się nienasyconymi dorosłymi osobnikami w czerwcu, kiedy rolnicy zaczną zbierać plony, pogarszając już nie najlepszą sytuację żywnościową" – przestrzegali.
Lokalne władze walczą z plagą, rozpylając pestycydy drzewa. "Obecnie wiatry w Delhi wieją od strony Radżastanu. To oznacza, że szarańcza może uderzyć w Delhi" – przekazał agencji informacyjnej PTI Kuldeep Srivastava, szef regionalnego oddziału służb meteorologicznych. Oprócz Radżastanu, roje owadów zaobserwowano w stanie Madhja Pradeś i Uttar Pradeś. 
(PAP, Al-Dżazira)
Plaga szarańczy w Afryce. Owady sieją spustoszenie
Szarańcza pustoszy Rosję
Zjadłbyś to? To dania z robakami. W Warszawie za to płacą!
 /3 szarańcza, Indieszarańcza, IndieAFP /3 szarańcza, Indieszarańcza, IndieAFP /3 Biblijna plaga podczas epidemii koronawirusa. Tak źle nie było od 30 latBiblijna plaga podczas epidemii koronawirusa. Tak źle nie było od 30 latFeisal Omar / ReutersBiblijna plaga podczas epidemii koronawirusa. Tak źle nie było od 30 lat
Autor: HSTematy: szarańcza Indie Dżajpur plaga

Przeczytaj więcej
Komentarze